Księga pamięci

zGodło

starszy posterunkowy TREJTA Tomasz

ur. 1985 r. - zm. 2013 r.
policjant Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Kłomnicach Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 17 LIPCA 2012 R. NA STANOWISKU KURSANTA OGNIWA PATROLOWO-INTERWENCYJNEGO KOMISARIATU POLICJI W KŁOMNICACH KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W CZĘSTOCHOWIE. UKOŃCZYŁ SZKOLENIE ZAWODOWE PODSTAWOWE W SZKOLE POLICJI W KATOWICACH. NASTĘPNIE PEŁNIŁ OBOWIĄZKI POLICJANTA SAMODZIELNEGO PODODDZIAŁU PREWENCJI POLICJI W CZĘSTOCHOWIE. OD 1 PAŹDZIERNIKA 2013 R. POLICJANT ZESPOŁU PATROLOWO-INTERWENCYJNEGO OGNIWA PREWENCJI KOMISARIATU POLICJI W KŁOMNICACH.

BYŁ POLICJANTEM W SŁUŻBIE PRZYGOTOWAWCZEJ.

21 LISTOPADA 2013 R. PEŁNIŁ SŁUŻBĘ W PATROLU ZMOTORYZOWANYM WRAZ Z DRUGIM FUNKCJONARIUSZEM. OKOŁO GODZ. 12.25 POLICJANCI OCZEKIWALI NA WJAZD NA SKRZYŻOWANIE DROGI KRAJOWEJ DK-1 Z DROGĄ DO MIEJSCOWOŚCI GRABOWA. W STOJĄCY, PRAWIDŁOWO OZNAKOWANY RADIOWÓZ MARKI FIAT PALIO WEEKEND UDERZYŁ VOLKSWAGEN PASSAT, KTÓRY JECHAŁ Z NADMIERNĄ PRĘDKOŚCIĄ LEWYM PASEM W KIERUNKU CZĘSTOCHOWY. KIERUJĄCY VOLKSWAGENEM NIE DOSTOSOWAŁ PRĘDKOŚCI DO PANUJĄCYCH WARUNKÓW NA DRODZE. STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM, GWAŁTOWNIE HAMOWAŁ, PO CZYM ZJECHAŁ NA PRAWĄ STRONĘ DROGI I UDERZYŁ W RADIOWÓZ. ST. POST. TOMASZ TREJTA, KTÓRY BYŁ KIEROWCĄ RADIOWOZU, PONIÓSŁ ŚMIERĆ NA MIEJSCU. DRUGI POLICJANT, SIEDZĄCY OBOK NA MIEJSCU PASAŻERA, DOZNAŁ CIĘŻKICH OBRAŻEŃ.

 

Warszawa, 24 lipca 2018 r.

Rozkaz nr 2414

Powrót na górę strony