Księga pamięci

zGodło

aspirant BIELAT Tadeusz

ur. 1949 r. - zm. 1993 r.
Komendant Komisariatu Policji w Pacanowie Komendy Rejonowej Policji w Busku-Zdroju

SŁUŻBĘ ROZPOCZĄŁ 1 CZERWCA 1971 R. NA STANOWISKU POSTERUNKOWEGO W KOMENDZIE POWIATOWEJ MILICJI OBYWATELSKIEJ W BUSKU-ZDROJU.

W LATACH 1973–1978 PRACOWAŁ KOLEJNO NA STANOWISKACH POSTERUNKOWEGO, STARSZEGO POSTERUNKOWEGO POSTERUNKU MILICJI OBYWATELSKIEJ W PACANOWIE. W 1986 R. ZOSTAŁ POWOŁANY NA STANOWISKO KOMENDANTA POSTERUNKU MILICJI OBYWATELSKIEJ W NOWYM KORCZYNIE REJONOWEGO URZĘDU SPRAW WEWNĘTRZNYCH W BUSKU-ZDROJU. OD 1990 R. BYŁ KIEROWNIKIEM POSTERUNKU POLICJI LOKALNEJ W NOWYM KORCZYNIE ORAZ PACANOWIE, A OD 1992 R. PEŁNIŁ SŁUŻBĘ NA STANOWISKU KOMENDANTA KOMISARIATU POLICJI W PACANOWIE.

ASPIRANT TADEUSZ BIELAT BYŁ SUMIENNYM, PRACOWITYM I OBOWIĄZKOWYM POLICJANTEM. CIESZYŁ SIĘ AUTORYTETEM I POWAŻANIEM W SWOIM ŚRODOWISKU. POWIERZONE OBOWIĄZKI WYKONYWAŁ RZETELNIE I Z DUŻYM ZAANGAŻOWANIEM.
ZA OSIĄGANE WYNIKI W SŁUŻBIE BYŁ WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY I ODZNACZANY PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.

10 CZERWCA 1993 R., JADĄC RADIOWOZEM PO ZAKOŃCZENIU CZYNNOŚCI OPERACYJNYCH, UCZESTNICZYŁ W ZDERZENIU Z INNYM SAMOCHODEM, KTÓREGO KIEROWCA NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU. W NASTĘPSTWIE TEGO ZDARZENIA ASPIRANT TADEUSZ BIELAT ZMARŁ W WYNIKU PONIESIONYCH OBRAŻEŃ CIAŁA.

 

Warszawa, 12 listopada 2011 r.

Rozkaz nr 7136

Powrót na górę strony