Księga pamięci

zGodło

aspirant POŁONIEWICZ Stanisław

ur. 1949 r. - zm. 1993 r.
Specjalista Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Wydziału Policji Kryminalnej Komendy Rejonowej Policji w Lidzbarku Warmińskim

SŁUŻBĘ ROZPOCZĄŁ 16 LUTEGO 1979 R. NA STANOWISKU MILICJANTA DROGOWEGO PATROLU PIESZEGO KOMISARIATU MILICJI OBYWATELSKIEJ W LIDZBARKU WARMIŃSKIM. PO PRZESZKOLENIU PODOFICERSKIM PRACOWAŁ JAKO POSTERUNKOWY POSTERUNKU MILICJI OBYWATELSKIEJ W KIWITACH. W 1982 r. AWANSOWANY NA STANOWISKO REFERENTA OPERACYJNEGO SEKCJI OPERACYJNO-DOCHODZENIOWEJ KOMENDY MILICJI OBYWATELSKIEJ W LIDZBARKU WARMIŃSKIM, A W 1987 R. NA STANOWISKO INSPEKTORA SEKCJI OPERACYJNO-DOCHODZENIOWEJ REJONOWEGO URZĘDU SPRAW WEWNĘTRZNYCH W LIDZBARKU WARMIŃSKIM.

OD 1990 R. PEŁNIŁ SŁUŻBĘ W SEKCJI DOCHODZENIOWO-ŚLEDCZEJ WYDZIAŁU POLICJI KRYMINALNEJ KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W LIDZBARKU WARMIŃSKIM NA STANOWISKU MŁODSZEGO SPECJALISTY, NASTĘPNIE ZOSTAŁ MIANOWANY NA KIEROWNIKA, A OD 1992 R. WYKONYWAŁ OBOWIĄZKI SPECJALISTY ZESPOŁU DOCHODZENIOWO-ŚLEDCZEGO.

ASPIRANT STANISŁAW POŁONIEWICZ BYŁ DOBRYM I SKUTECZNYM POLICJANTEM. ZDYSCYPLINOWANY, RZETELNY I ODWAŻNY, ZAANGAŻOWANY W WYKONYWANIE OBOWIĄZKÓW SŁUŻBOWYCH. WIELOKROTNIE BYŁ NAGRADZANY ZA DOBRE WYNIKI. OTRZYMAŁ ODZNAKĘ 10 LAT W SŁUŻBIE NARODU ORAZ BRĄZOWĄ ODZNAKĘ ZA ZASŁUGI W OCHRONIE PORZĄDKU PUBLICZNEGO.

W DNIU 12 STYCZNIA 1993 R. DOSZŁO DO CZOŁOWEGO ZDERZENIA SAMOCHODU SŁUŻBOWEGO, KTÓRYM WRACAŁ ASPIRANT STANISŁAW POŁONIEWICZ PO ZAKOŃCZENIU CZYNNOŚCI SŁUŻBOWYCH, Z NADJEŻDŻAJĄCYM Z NAPRZECIWKA SAMOCHODEM OSOBOWYM. W WYNIKU WYPADKU FUNKCJONARIUSZ PONIÓSŁ ŚMIERĆ NA MIEJSCU.

 

Warszawa, 12 listopada 2011 r

Rozkaz nr 7129

Powrót na górę strony