Księga pamięci

zGodło

aspirant MOTYKA Mieczysław

ur. 1953 r. - zm. 1993 r.
Starszy policjant Sekcji Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji w Miechowie

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 1 KWIETNIA 1985 R. NA STANOWISKU DZIELNICOWEGO REFERATU DZIELNICOWYCH REJONOWEGO URZĘDU SPRAW WEWNĘTRZNYCH W MIECHOWIE.

W LATACH 1986–1993 PRACOWAŁ KOLEJNO NA STANOWISKACH MILICJANTA KONTROLERA GRUPY RUCHU DROGOWEGO, STARSZEGO KONTROLERA RUCHU DROGOWEGO, A NASTĘPNIE OD 1990 R. PEŁNIŁ SŁUŻBĘ JAKO STARSZY POLICJANT WYDZIAŁU PREWENCJI I RUCHU DROGOWEGO ORAZ STARSZY POLICJANT SEKCJI RUCHU DROGOWEGO WYDZIAŁU PREWENCJI KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W MIECHOWIE.

ASPIRANT MIECZYSŁAW MOTYKA BYŁ DOBRYM, SKUTECZNYM POLICJANTEM. ZDYSCYPLINOWANY I SUMIENNY W WYKONYWANIU OBOWIĄZKÓW SŁUŻBOWYCH. PODCZAS REALIZACJI POWIERZONYCH ZADAŃ WYKAZYWAŁ PROFESJONALIZM I RZETELNOŚĆ. ZA OSIĄGANE WYNIKI W SŁUŻBIE BYŁ WYRÓŻNIANY I NAGRADZANY PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.

W DNIU 11 PAŹDZIERNIKA 1993 R., PODCZAS REALIZACJI ZADAŃ SŁUŻBOWYCH, W TRAKCIE ZATRZYMANIA SAMOCHODU DO KONTROLI DROGOWEJ, ASPIRANT MIECZYSŁAW MOTYKA ZOSTAŁ POTRĄCONY PRZEZ ZATRZYMYWANY POJAZD. W WYNIKU ODNIESIONYCH OBRAŻEŃ FUNKCJONARIUSZ ZMARŁ.

 

Warszawa, 12 listopada 2011 r

Rozkaz nr 7112

Powrót na górę strony