Księga pamięci

zGodło

aspirant MARCINIAK Zdzisław

ur. 1956 r. - zm. 1991 r.
Komendant Posterunku Policji w Cisnej

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ W DNIU 1 PAŹDZIERNIKA 1977 R. NA STANOWISKU MILICJANTA – KIEROWCY WYDZIAŁU GOSPODARKI MATERIAŁOWO-TECHNICZNEJ KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ MILICJI OBYWATELSKIEJ W TORUNIU.

W LATACH 1977–1991 PRACOWAŁ KOLEJNO NA STANOWISKACH: KIEROWCY I TECHNIKA – KONTROLERA STACJI OBSŁUGI, A NASTĘPNIE MILICJANTA, DOWÓDCY DRUŻYNY PATROLOWEJ I DOWÓDCY PLUTONU PATROLOWEGO W KOMISARIACIE I W TORUNIU. OSTATNIO ZAJMOWAŁ STANOWISKO KOMENDANTA POSTERUNKU POLICJI W CISNEJ.

PO ODBYCIU ZASADNICZEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ W WARSZAWSKIEJ JEDNOSTCE MSW, W LATACH 1977–1980 UCZESTNICZYŁ W TRZYLETNIM CYKLU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO.

ASPIRANT ZDZISŁAW MARCINIAK BYŁ DOBRYM SKUTECZNYM POLICJANTEM. SUMIENNY I ZDYSCYPLINOWANY, RZETELNIE WYWIĄZYWAŁ SIĘ Z POWIERZONYCH ZADAŃ SŁUŻBOWYCH. ZA ZAANGAŻOWANIE I OSIĄGNIĘCIA W SŁUŻBIE BYŁ WIELOKROTNIE ODZNACZANY I WYRÓŻNIANY PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.

W DNIU 10 STYCZNIA 1991 R., PODCZAS WYKONYWANIA CZYNNOŚCI SŁUŻBOWYCH ZWIĄZANYCH Z REKONSTRUKCJĄ ZDARZEŃ NA POTRZEBY ŚLEDZTWA, ZGINĄŁ TRAGICZNIE W KATASTROFIE LOTNICZEJ ŚMIGŁOWCA.

 

Warszawa, 12 listopada 2011 r

Rozkaz nr 7103

Powrót na górę strony