Księga pamięci

zGodło

młodszy aspirant MALINOWSKI Stanisław

ur. 1953 r. - zm. 1997 r.
Starszy policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Pabianicach

DO SŁUŻBY W MILICJI OBYWATELSKIEJ ZOSTAŁ PRZYJĘTY 16 PAŹDZIERNIKA 1982 R. W LATACH 1986–1987 UKOŃCZYŁ SZKOŁĘ RUCHU ROGOWEGO MILICJI OBYWATELSKIEJ W PIASECZNIE. W LATACH 1982–1997 PEŁNIŁ SŁUŻBĘ KOLEJNO NA STANOWISKACH: MILICJANTA PIONU RUCHU DROGOWEGO REJONOWEGO URZĘDU SPRAW WEWNĘTRZNYCH W PABIANICACH, POLICJANTA I STARSZEGO POLICJANTA SEKCJI RUCHU DROGOWEGO, A NASTĘPNIE WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W PABIANICACH.

NALEŻAŁ DO POLICJANTÓW ZDYSCYPLINOWANYCH, SUMIENNYCH I ZAANGAŻOWANYCH W REALIZACJĘ ZADAŃ SŁUŻBOWYCH. PROFESJONALISTA W DZIEDZINIE RUCHU DROGOWEGO I PEDAGOG Z ZAMIŁOWANIA, CZYNNIE UCZESTNICZYŁ W EDUKACJI MŁODZIEŻY W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM, PROWADZĄC PRELEKCJE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PRZEDSZKOLI. RZETELNY, SKUTECZNY I KREATYWNY W REALIZACJI ZADAŃ. ZA WYNIKI W SŁUŻBIE BYŁ WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY I NAGRADZANY PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.

W DNIU 9 LIPCA 1997 R. MŁODSZY ASPIRANT STANISŁAW MALINOWSKI, JADĄC NA POLECENIE DYŻURNEGO KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W PABIANICACH W CELU PODJĘCIA CZYNNOŚCI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO, UCZESTNICZYŁ W ZDERZENIU POJAZDU UPRZYWILEJOWANEGO Z SAMOCHODEM MARKI NISSAN, KTÓREGO KIEROWCA NIE ZACHOWAŁ SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI. W WYNIKU WYPADKU KIERUJĄCY RADIOWOZEM MŁODSZY ASPIRANT MAREK LECHOWSKI ZMARŁ W WYNIKU DOZNANYCH OBRAŻEŃ, A DYSPONENT RADIOWOZU MŁODSZY ASPIRANT STANISŁAW MALINOWSKI PONIÓSŁ ŚMIERĆ NA MIEJSCU.

 

Warszawa, 12 listopada 2011 r

Rozkaz nr 7133

Powrót na górę strony