Księga pamięci

zGodło

młodszy aspirant LECHOWSKI Marek

ur. 1960 r. - zm. 1997 r.
Starszy policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Pabianicach

DO SŁUŻBY W MILICJI OBYWATELSKIEJ ZOSTAŁ PRZYJĘTY 1 WRZEŚNIA 1987 R. W OKRESIE OD PAŹDZIERNIKA 1987 R. DO WRZEŚNIA 1988 R. ODBYŁ KURS PODOFICERSKI MILICJI OBYWATELSKIEJ W SŁUPSKU. W LATACH 1987–1997 PEŁNIŁ SŁUŻBĘ KOLEJNO NA STANOWISKACH: MILICJANTA PIONU RUCHU DROGOWEGO REJONOWEGO URZĘDU SPRAW WEWNĘTRZNYCH W PABIANICACH ORAZ POLICJANTA I STARSZEGO POLICJANTA WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W PABIANICACH.

BYŁ POLICJANTEM ZDYSCYPLINOWANYM, SUMIENNYM I ZAANGAŻOWANYM W REALIZACJĘ ZADAŃ SŁUŻBOWYCH. POLECENIA PRZEŁOŻONYCH WYKONYWAŁ STARANNIE I W SPOSÓB RZETELNY. KOLEŻEŃSKI I UCZYNNY. HONOROWY DAWCA KRWI. DZIĘKI PROFESJONALIZMOWI, UPOROWI I ODDANIU SŁUŻBIE OSIĄGAŁ BARDZO DOBRE WYNIKI. WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY NAGRODAMI PRZEZ PRZEŁOŻONYCH ORAZ KOMENDANTA SZKOŁY POLICJI W SŁUPSKU ZA WYNIKI W NAUCE I SŁUŻBIE.

W DNIU 9 LIPCA 1997 R. MŁODSZY ASPIRANT MAREK LECHOWSKI, JADĄC NA POLECENIE DYŻURNEGO KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W PABIANICACH W CELU PODJĘCIA CZYNNOŚCI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO, UCZESTNICZYŁ W ZDERZENIU POJAZDU UPRZYWILEJOWANEGO Z SAMOCHODEM MARKI NISSAN, KTÓREGO KIEROWCA NIE ZACHOWAŁ SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI. W WYNIKU WYPADKU DYSPONENT RADIOWOZU MŁODSZY ASPIRANT STANISŁAW MALINOWSKI PONIÓSŁ ŚMIERĆ NA MIEJSCU, A MŁODSZY ASPIRANT MAREK LECHOWSKI ZMARŁ W WYNIKU DOZNANYCH OBRAŻEŃ.

 

Warszawa, 12 listopada 2011 r

Rozkaz nr 7132

Powrót na górę strony