Księga pamięci

zGodło

młodszy aspirant ŁOBOCKI Adam

ur. 1972 r. - zm. 2019 r.
referent Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świeciu

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 1 LUTEGO 1994 R. NA STANOWISKU KURSANTA ODDZIAŁU PREWENCJI W WARSZAWIE. KOLEJNO PEŁNIŁ SŁUŻBĘ W DRUŻYNIE AWGŁ ODDZIAŁU PREWENCJI W BYDGOSZCZY, PLUTONIE PATROLOWO – INTERWENCYJNYM WYDZIAŁU PREWENCJI KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W ŚWIECIU, KOMISARIACIE KOLEJOWYM POLICJI W LASKOWICACH KRP W ŚWIECIU, PLUTONIE PATROLOWO – INTERWENCYJNYM WYDZIAŁU PREWENCJI KRP W ŚWIECIU, PLUTONIE PATROLOWO – INTERWENCYJNYM WYDZIAŁU PREWENCJI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W ŚWIECIU, OGNIWIE PATROLOWO – INTERWENCYJNYM SEKCJI PREWENCJI KPP W ŚWIECIU, OGNIWIE PATROLOWO – INTERWENCYJNYM WYDZIAŁU PREWENCJI KPP W ŚWIECIU.

BYŁ POLICJANTEM ZAANGAŻOWANYM W SŁUŻBĘ, CECHOWAŁA GO WYSOKA KULTURA OSOBISTA I UMIEJĘTNOŚĆ ROZWIĄZYWANIA LUDZKICH PROBLEMÓW. NIE UNIKAŁ TRUDNYCH I NIEBEZPIECZNYCH SYTUACJI, CZĘSTO PODEJMUJĄC CZYNNOŚCI SŁUŻBOWE POZA WYZNACZONYMI GODZINAMI PRACY. WDRAŻAŁ W OBOWIĄZKI NOWO PRZYJĘTYCH FUNKCJONARIUSZY I DZIELIŁ SIĘ Z NIMI ZDOBYTYM DOŚWIADCZENIEM. WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY PRZEZ KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W ŚWIECIU.

16 KWIETNIA 2019 R. PEŁNIŁ SŁUŻBĘ W PATROLU ZMOTORYZOWANYM WRAZ Z INNYM FUNKCJONARIUSZEM. OKOŁO GODZINY 22.35 W MIEJSCOWOŚCI ŁASZEWO, GM. PRUSZCZ POMORSKI, W TRAKCIE PRZEMIESZCZANIA SIĘ PO WYZNACZONYM REJONIE SŁUŻBOWYM, FUNKCJONARIUSZ KIERUJĄCY RADIOWOZEM, NA ŁUKU DROGI, CHCĄC UNIKNĄĆ ZDERZENIA ZE ZWIERZYNĄ LEŚNĄ, ZJECHAŁ NA POBOCZE, UDERZAJĄC CZOŁOWO W PRZYDROŻNE DRZEWO. W WYNIKU TEGO DARZENIA NA MIEJSCU ŚMIERĆ PONIÓSŁ PASAŻER RADIOWOZU – SIERŻ. SZT. ADAM ŁOBOCKI.

POŚMIERTNIE ODZNACZONY PRZEZ MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI ZŁOTĄ ODZNAKĄ „ZASŁUŻONY POLICJANT” ORAZ AWANSOWANY PRZEZ KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI NA STOPIEŃ MŁODSZEGO ASPIRANTA.

 

Warszawa, 24 lipca 2019 r.

Rozkaz nr 2230

Powrót na górę strony