Księga pamięci

zGodło

sierżant sztabowy KOŻENIEWSKI Tadeusz

ur. 1961 r. - zm. 2000 r.
Dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych w Byczynie Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 1 CZERWCA 1990 R. NA STANOWISKU MILICJANTA W REJONOWYM URZĘDZIE SPRAW WEWNĘTRZNYCH W KLUCZBORKU. PO UKOŃCZENIU KURSU PODSTAWOWEGO W OŚRODKU SZKOLENIA KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI ZS. W BRZEGU, ZOSTAŁ SKIEROWANY DO SŁUŻBY W REJONOWYM URZĘDZIE SPRAW WEWNĘTRZNYCH W KLUCZBORKU, GDZIE W LATACH 1990–2000 ZAJMOWAŁ KOLEJNO STANOWISKA: MILICJANTA PLUTONU PATROLOWEGO WYDZIAŁU PREWENCJI REJONOWEGO URZĘDU SPRAW WEWNĘTRZNYCH W KLUCZBORKU, DZIELNICOWEGO KOMISARIATU POLICJI W BYCZYNIE, STARSZEGO POLICJANTA KOMISARIATU POLICJI W BYCZYNIE, A NASTĘPNIE DZIELNICOWEGO REWIRU DZIELNICOWYCH W BYCZYNIE WYDZIAŁU PREWENCJI I RUCHU DROGOWEGO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W KLUCZBORKU.

SIERŻANT SZTABOWY TADEUSZ KOŻENIEWSKI NALEŻAŁ DO WYRÓŻNIAJĄCYCH SIĘ POLICJANTÓW. BYŁ SUMIENNY, ZDYSCYPLINOWANY I KOLEŻEŃSKI. WYKONUJĄC OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE, WYKAZYWAŁ SIĘ PROFESJONALIZMEM ORAZ ZAANGAŻOWANIEM. JEGO POSTAWA POZA SŁUŻBĄ BYŁA PRZYKŁADEM DLA INNYCH POLICJANTÓW.

W DNIU 11 KWIETNIA 2000 R., NA PROSTYM ODCINKU DROGI KIERUJĄCY SAMOCHODEM MARKI JELCZ W WYNIKU ZAŚNIĘCIA ZA KIEROWNICĄ, NAJECHAŁ NA TYŁ STOJĄCEGO OZNAKOWANEGO RADIOWOZU. W WYNIKU UDERZENIA RADIOWÓZ ZOSTAŁ ZMIAŻDŻONY, A PRZEBYWAJĄCY W NIM SIERŻANT SZTABOWY TADEUSZ KOŻENIEWSKI, WYKONUJĄC CZYNNOŚCI SŁUŻBOWE ZABEZPIECZENIA MIEJSCA WCZEŚNIEJ ZAISTNIAŁEGO ZDARZENIA DROGOWEGO, ZMARŁ NA MIEJSCU ZDARZENIA NA SKUTEK ODNIESIONYCH OBRAŻEŃ.

 

Warszawa, 12 listopada 2011 r

Rozkaz nr 7011

Powrót na górę strony