Księga pamięci

zGodło

starszy sierżant KIERKOWICZ Wojciech Andrzej

ur. 1965 r. - zm. 1990 r.
Policjant Kompanii Specjalnej Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 9 PAŹDZIERNIKA 1984 R. NA STANOWISKU KURSANTA PLUTONU LINIOWEGO ZMOTORYZOWANEGO ODWODU MILICJI OBYWATELSKIEJ STOŁECZNEGO URZĘDU SPRAW WEWNĘTRZNYCH W WARSZAWIE.

W LATACH 1986–1990 PEŁNIŁ SŁUŻBĘ NA STANOWISKACH: MILICJANTA PLUTONÓW LEKKICH ZMOTORYZOWANEGO ODWODU MO W BIAŁYMSTOKU, MILICJANTA PLUTONU SPECJALNEGO I OSTATNIO POLICJANTA KOMPANII SPECJALNEJ ODDZIAŁU PREWENCJI POLICJI W BIAŁYMSTOKU.

STARSZY SIERŻANT WOJCIECH ANDRZEJ KIERKOWICZ BYŁ FUNKCJONARIUSZEM ODWAŻNYM I ZDYSCYPLINOWANYM. SUMIENNIE I RZETELNIE WYKONYWAŁ POWIERZONE ZADANIA SŁUŻBOWE. ZAANGAŻOWANY W REALIZACJĘ ZADAŃ NA RZECZ WALKI Z TERRORYZMEM. UKOŃCZYŁ KURS DLA PŁETWONURKÓW ORAZ SZKOLENIE SPADOCHRONIARSKIE.

W DNIU 21 MAJA 1990 R. PODCZAS ĆWICZEŃ DOSKONALĄCYCH STRZELANIE Z KULKOWEGO GRANATU NASADKOWEGO, ODBYWAJĄCYCH SIĘ W KAMIENIOŁOMACH W RABEM, DOSZŁO DO NIESZCZĘŚLIWEGO WYPADKU. EKSPLOZJA GRANATU RANIŁA 8 FUNKCJONARIUSZY. WŚRÓD NICH BYŁ STARSZY SIERŻANT WOJCIECH ANDRZEJ KIERKOWICZ, KTÓRY W WYNIKU DOZNANYCH OBRAŻEŃ ZMARŁ W DRODZE DO SZPITALA.

 

Warszawa, 12 listopada 2011 r

Rozkaz nr 7138

Powrót na górę strony