Księga pamięci

zGodło

starży sierżant GÓRECKI Roman

ur. 1957 r. - zm. 1991 r.
Starszy policjant Referatu Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Lesku

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 28 GRUDNIA 1978 R. NA STANOWISKU KURSANTA ZMOTORYZOWANEGO ODWODU MILICJI OBYWATELSKIEJ W KRAKOWIE.

W LATACH 1978–1991 PEŁNIŁ SŁUŻBĘ KOLEJNO NA STANOWISKACH: MILICJANTA – KONTROLERA GRUPY RUCHU DROGOWEGO W LESKU WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ MILICJI OBYWATELSKIEJ W KROŚNIE, A NASTĘPNIE NA TYM SAMYM STANOWISKU W REJONOWYM URZĘDZIE SPRAW WEWNĘTRZNYCH W USTRZYKACH DOLNYCH ORAZ W LESKU. OSTATNIO PEŁNIŁ SŁUŻBĘ NA STANOWISKU STARSZEGO POLICJANTA REFERATU RUCHU DROGOWEGO KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W LESKU.

STARSZY SIERŻANT ROMAN GÓRECKI BYŁ ZDYSCYPLINOWANYM I SUMIENNYM POLICJANTEM. W REALIZACJI ZADAŃ Z ZAKRESU RUCHU DROGOWEGO WYKAZYWAŁ DUŻE ZAANGAŻOWANIE I RZETELNOŚĆ. CIESZYŁ SIĘ UZNANIEM PRZEŁOŻONYCH I WSPÓŁPRACOWNIKÓW. ZA OSIĄGANE WYNIKI W SŁUŻBIE BYŁ WYRÓŻNIANY I NAGRADZANY PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.

W DNIU 10 STYCZNIA 1991 R., PODCZAS WYKONYWANIA CZYNNOŚCI SŁUŻBOWYCH ZWIĄZANYCH Z REKONSTRUKCJĄ ZDARZEŃ PRZEPROWADZANYCH NA POTRZEBY ŚLEDZTWA, ZGINĄŁ TRAGICZNIE W KATASTROFIE LOTNICZEJ ŚMIGŁOWCA.

 

Warszawa, 12 listopada 2011 r.

Rozkaz nr 7101

Powrót na górę strony