Księga pamięci

zGodło

młodszy aspirant WĘGLIŃSKI Krzysztof

ur. 1981 r. - zm. 2019 r.
referent Zespołu Patrolowo–Interwencyjnego Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Gorzycach Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 30 GRUDNIA 2015 R. NA STANOWISKU KURSANTA W ODDZIALE PREWENCJI POLICJI W RZESZOWIE. W OKRESIE OD 7 STYCZNIA DO 6 LIPCA 2016 R. ODBYŁ SZKOLENIE ZAWODOWE PODSTAWOWE W SZKOLE POLICJI W KATOWICACH. W GRUDNIU 2016 R. ZOSTAŁ PRZENIESIONY DO DALSZEJ SŁUŻBY W ZESPOLE PATROLOWO–INTERWENCYJNYM OGNIWA PREWENCJI KOMISARIATU POLICJI W GORZYCACH KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W TARNOBRZEGU. W 2017 R. ZOSTAŁ AWANSOWANY NA STOPIEŃ STARSZEGO POSTERUNKOWEGO POLICJI, NATOMIAST W 2018 R. NA STOPIEŃ SIERŻANTA POLICJI. WE WRZEŚNIU 2018 R. MIANOWANY NA STANOWISKO REFERENTA ZESPOŁU PATROLOWO–INTERWENCYJNEGO OGNIWA PREWENCJI KOMISARIATU POLICJI W GORZYCACH.

BYŁ POLICJANTEM ZAANGAŻOWANYM W SŁUŻBĘ, WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANYM NAGRODAMI MOTYWACYJNYMI.

15 STYCZNIA 2019 R. MIAŁ PEŁNIĆ SŁUŻBĘ W GODZINACH 16.00 – 0.00. PO GODZINIE 15.00 STAWIŁ SIĘ DO SŁUŻBY W KOMENDZIE MIEJSKIEJ POLICJI W TARNOBRZEGU, POBRAŁ BROŃ SŁUŻBOWĄ, A NASTĘPNIE WYJECHAŁ DO MIEJSCA PEŁNIENIA SŁUŻBY. JECHAŁ PRAWIDŁOWO SWOIM PRYWATNYM SAMOCHODEM MARKI FIAT PUNTO PO DRODZE KRAJOWEJ DK77. W MIEJSCOWOŚCI TRZEŚŃ KIEROWANY PRZEZ NIEGO POJAZD ZDERZYŁ SIĘ CZOŁOWO Z SAMOCHODEM MARKI VW PASSAT KIEROWANYM PRZEZ 55-LETNIEGO MĘŻCZYZNĘ, KTÓRY WYPRZEDZAŁ INNY POJAZD. POLICJANT ZGINĄŁ NA MIEJSCU.

POŚMIERTNIE ODZNACZONY PRZEZ MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI BRĄZOWĄ ODZNAKĄ „ZASŁUŻONY POLICJANT” ORAZ AWANSOWANY PRZEZ KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI NA STOPIEŃ MŁODSZEGO ASPIRANTA.

 

Warszawa, 24 lipca 2019 r.

Rozkaz nr 2228

Powrót na górę strony