Księga pamięci

zGodło

sierżant sztabowy GAWLIK Marek

ur. 1959 r. - zm. 2001 r.
Młodszy dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Paczkowie Komendy Powiatowej Policji w Nysie

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 16 MARCA 1991 R. PO UKOŃCZENIU KURSU PODSTAWOWEGO W OŚRODKU SZKOLENIA KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI ZS. W BRZEGU ZOSTAŁ SKIEROWANY DO SŁUŻBY W KOMISARIACIE POLICJI W PACZKOWIE, GDZIE W LATACH 1991–2001 ZAJMOWAŁ KOLEJNO STANOWISKA POLICJANTA, POLICJANTA SEKCJI PREWENCJI, POLICJANTA REFERATU PREWENCJI, A NASTĘPNIE MŁODSZEGO DZIELNICOWEGO KOMISARIATU POLICJI W PACZKOWIE KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W NYSIE.

W 1996 R. W SZKOLE POLICJI W SŁUPSKU ZDAŁ EGZAMIN EKSTERNISTYCZNY NA PODOFICERA POLICJI W SPECJALNOŚCI POLICJANTA SŁUŻB PATROLOWYCH.

NALEŻAŁ DO WYRÓŻNIAJĄCYCH SIĘ POLICJANTÓW. BYŁ SUMIENNY, ZDYSCYPLINOWANY I KOLEŻEŃSKI. WYKONUJĄC OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE, WYKAZYWAŁ SIĘ PROFESJONALIZMEM ORAZ ZAANGAŻOWANIEM. JEGO POSTAWA BYŁA PRZYKŁADEM DLA INNYCH POLICJANTÓW.

W DNIU 8 SIERPNIA 2001 R., Z POLECENIA DYŻURNEGO, JAKO DYSPONENT RADIOWOZU UDAŁ SIĘ WRAZ Z DRUGIM POLICJANTEM KIEROWCĄ NA PRZEJŚCIE GRANICZNE W PACZKOWIE W CELU PRZEPROWADZENIA INTERWENCJI. KIERUJĄCY POJAZDEM W WYNIKU NARUSZENIA ZASAD BEZPIECZEŃSTWA DOPROWADZIŁ DO ZDERZENIA Z WYPRZEDZANYM SAMOCHODEM, NA SKUTEK CZEGO RADIOWÓZ DACHOWAŁ. SIERŻANT SZTABOWY MAREK GAWLIK ZMARŁ W WYNIKU ODNIESIONYCH OBRAŻEŃ.

POSTANOWIENIEM PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Z DNIA 8 LISTOPADA 2001 R. PRZYZNANO MU MEDAL ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ.

 

Warszawa, 12 listopada 2011 r.

Rozkaz nr 7110

Powrót na górę strony