Księga pamięci

zGodło

podkomisarz ADAMSKI Andrzej

ur. 1970 r. - zm. 2001 r.
Specjalista Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Sekcji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 1 LISTOPADA 1991 R. NA STANOWISKU APLIKANTA PLUTONU POGOTOWIA POLICYJNEGO I PATROLOWANIA KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W PROSZOWICACH.

W LATACH 1992–1995 PO UKOŃCZENIU KURSU PODSTAWOWEGO PRACOWAŁ NA STANOWISKU POLICJANTA POSTERUNKU POLICJI LOKALNEJ W IGOŁOMI, A NASTĘPNIE DZIELNICOWEGO REFERATU DZIELNICOWYCH KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W PROSZOWICACH. OD 1999 R. PEŁNIŁ SŁUŻBĘ NA STANOWISKU DZIELNICOWEGO KOMISARIATU POLICJI W NOWYM BRZESKU ORAZ JAKO STARSZY DZIELNICOWY REWIRU DZIELNICOWEGO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W PROSZOWICACH.

W LATACH 1997–2001 BYŁ SŁUCHACZEM WYŻSZEJ SZKOŁY POLICJI W SZCZYTNIE. PO UKOŃCZENIU STUDIÓW ZOSTAŁ MIANOWANY NA PIERWSZY STOPIEŃ OFICERSKI ORAZ AWANSOWANY NA SPECJALISTĘ ZESPOŁU DOCHODZENIOWO-ŚLEDCZEGO SEKCJI KRYMINALNEJ KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W PROSZOWICACH.

PODKOMISARZ ANDRZEJ ADAMSKI, WYKONUJĄC OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE, WYRÓŻNIAŁ SIĘ ODWAGĄ I ZDECYDOWANIEM W DZIAŁANIACH NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA I PORZĄDKU PUBLICZNEGO. ZDYSCYPLINOWANY I SUMIENNY. REALIZUJĄC POWIERZONE ZADANIA, WYKAZYWAŁ DUŻE ZAANGAŻOWANIE I KREATYWNOŚĆ, CO PRZYCZYNIŁO SIĘ DO OSIĄGNIĘCIA BARDZO DOBRYCH WYNIKÓW W WYKRYWANIU SPRAWCÓW PRZESTĘPSTW.

5 LISTOPADA 2001 R., W DRODZE NA KURS SPECJALISTYCZNY DO CENTRUM SZKOLENIA POLICJI W LEGIONOWIE, ULEGŁ WYPADKOWI DROGOWEMU. W WYNIKU ZDERZENIA SPOWODOWANEGO PRZEZ INNEGO UCZESTNIKA RUCHU FUNKCJONARIUSZ PONIÓSŁ ŚMIERĆ NA MIEJSCU.

 

Warszawa, 12 listopada 2011 r.

Rozkaz nr 7125

Powrót na górę strony