Księga pamięci

zGodło

młodszy inspektor ADAMCZYK Jacek

ur. 1960 r. - zm. 2002 r.
Ekspert Zespołu I Wydziału XV Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji w Lublinie

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ W DNIU 1 WRZEŚNIA 1983 R. NA STANOWISKU INSPEKTORA. ZAJMOWAŁ KOLEJNO STANOWISKA: OD STARSZEGO ASYSTENTA DO SPECJALISTY W WYDZIALE DOCHODZENIOWO-ŚLEDCZYM KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W LUBLINIE, OD 1 STYCZNIA 1999 R. SPECJALISTY W WYDZIALE XIII BIURA DW. Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ ZORGANIZOWANĄ KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI W LUBLINIE, A OD 2000 R. EKSPERTA WYDZIAŁU XV CENTRALNEGO BIURA ŚLEDCZEGO KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI W LUBLINIE.

PO UKOŃCZENIU KURSU OFICERSKIEGO W 1985 R. ZOSTAŁ MIANOWANY NA PIERWSZY STOPIEŃ OFICERSKI – PODPORUCZNIKA, W 1988 R. – NA STOPIEŃ PORUCZNIKA, W 1995 R. – NA STOPIEŃ NADKOMISARZA POLICJI, A W 1999 R. – NA STOPIEŃ PODINSPEKTORA POLICJI.

PROFESJONALIZM, WIEDZA, DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE I SKUTECZNOŚĆ DZIAŁANIA POWODOWAŁY, IŻ PRZEŁOŻENI ZLECALI MU PROWADZENIE NAJTRUDNIEJSZYCH I NAJBARDZIEJ SKOMPLIKOWANYCH POSTĘPOWAŃ PRZYGOTOWAWCZYCH DOTYCZĄCYCH NAJCIĘŻSZYCH PRZESTĘPSTW KRYMINALNYCH.

10 GRUDNIA 2002 R. MŁODSZY INSPEKTOR JACEK ADAMCZYK W TRAKCIE PODRÓŻY SŁUŻBOWEJ W WYNIKU ZDERZENIA SAMOCHODU SŁUŻBOWEGO Z INNYM POJAZDEM ZGINĄŁ NA MIEJSCU ZDARZENIA.

POŚMIERTNIE ODZNACZONY ZŁOTĄ ODZNAKĄ ZASŁUŻONY POLICJANT I AWANSOWANY NA STOPIEŃ MŁODSZEGO INSPEKTORA POLICJI PRZEZ MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI.

 

Warszawa, 12 listopada 2011 r.

Rozkaz nr 7123

Powrót na górę strony