Księga pamięci

podinspektor KULA Józef

ur. 1952 r. - zm. 1996 r.
Specjalista Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu

SŁUŻBĘ W MILICJI OBYWATELSKIEJ ROZPOCZĄŁ 14 GRUDNIA 1974 R. NA STANOWISKU MILICJANTA-KONTROLERA KOMPANII RUCHU DROGOWEGO KOMENDY MIEJSKIEJ I POWIATOWEJ MILICJI OBYWATELSKIEJ W OPOLU.

W 1975 R. UKOŃCZYŁ SZKOŁĘ RUCHU DROGOWEGO MO W PIASECZNIE, A NASTĘPNIE WYŻSZĄ SZKOŁĘ OFICERSKĄ W SZCZYTNIE. W 1991 R. UZYSKAŁ TYTUŁ MAGISTRA ADMINISTRACJI W AKADEMII SPRAW WEWNĘTRZNYCH.

W CZASIE 22 LAT SŁUŻBY W POLICJI ZAJMOWAŁ KOLEJNO STANOWISKA W PIONIE RUCHU DROGOWEGO KOMENDY MIEJSKIEJ, POWIATOWEJ ORAZ WOJEWÓDZKIEJ W OPOLU - OD MILICJANTA-KOTROLERA DO SPECJALISTY.

PODINSP. JÓZEF KULA BYŁ DOBRYM I SKUTECZNYM POLICJANTEM. ZDYSCYPLINOWANY, SUMIENNY I KOLEŻEŃSKI, WYRÓŻNIAŁ SIĘ ODWAGĄ I ZDECYDOWANIEM W DZIAŁANIACH NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA I PORZĄDKU PUBLICZNEGO. ZA NIENAGANNĄ POSTAWĘ I OSIĄGNIĘCIA BYŁ WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY I ODZNACZANY PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.

DNIA 13 WRZEŚNIA 1996 R. PODINSP. JÓZEF KULA, W TRAKCIE WYKONYWANIA ZADAŃ ZWIĄZANYCH Z ZABEPIECZENIEM WYŚCIGU KOLARSKIEGO „TOUR DE POLOGNE”, ZGINĄŁ TRAGICZNIE W WYPADKU SAMOCHODOWYM WRAZ Z ASP. SZT. KAZIMIERZEM KNOBLICHEM.

 

Warszawa, 24 lipca 2010 r

Rozkaz nr 3563

Powrót na górę strony