Księga pamięci

zGodło

młodszy aspirant ZŁOTKOWSKI Przemysław

ur. 1977 r. - zm. 2006 r.
Asystent Referatu Wywiadowczego Sekcji I Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 21 MAJA 2001 R. NA STANOWISKU KURSANTA OGNIWA III REFERATU I WYDZIAŁU PATROLOWO-INTERWENCYJNEGO KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI.

W LATACH 2001-2006 PRACOWAŁ KOLEJNO NA STANOWISKACH APLIKANTA I POLICJANTA WYDZIAŁU PATROLOWO-INTERWENCYJNEGO, NASTĘPNIE JAKO POLICJANT REFERATU OPERACJI POLICYJNYCH WYDZIAŁU WYWIADOWCZO-PATROLOWEGO, OSTATNIO NA STANOWISKU ASYSTENTA REFERATU WYWIADOWCZEGO SEKCJI I WYDZIAŁU WYWIADOWCZO-PATROLOWEGO KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI.

PEŁNIŁ SŁUŻBĘ UKIERUNKOWANĄ NA ZATRZYMYWANIE „NA GORĄCYM UCZYNKU” SPRAWCÓW SZCZEGÓLNIE UCIĄŻLIWYCH SPOŁECZNIE PRZESTĘPSTW POSPOLITYCH - ZŁODZIEI SAMOCHODÓW, SPRAWCÓW ROZBOJÓW, POBIĆ ORAZ WŁAMAŃ. BRAŁ UDZIAŁ W ZABEZPIECZENIACH WIZYT VIP, MASOWYCH IMPREZ SPORTOWYCH, UROCZYSTOŚCI PAŃSTWOWYCH ORAZ MANIFESTACJI I ZGROMADZEŃ PUBLICZNYCH.

MŁ. ASP. PRZEMYSŁAW ZŁOTKOWSKI BYŁ WYRÓŻNIAJĄCYM SIĘ POLICJANTEM. ZDYSCYPLINOWANY, RZETELNY I SUMIENNY, W REALIZACJI ZADAŃ WYKAZYWAŁ DUŻĄ ODWAGĘ, SAMODZIELNOŚĆ I KREATYWNOŚĆ. SWOJĄ POSTAWĄ PODNOSIŁ AUTORYTET SŁUŻBY ORAZ SPOŁECZNE ZAUFANIE DO POLICJI. ZA ZAANGAŻOWANIE I OSIĄGNIĘCIA W SŁUŻBIE BYŁ WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY I NAGRADZANY PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.

W DNIU 3 LIPCA 2006 R., UDAJĄC SIĘ NA MIEJSCE PRZESTĘPSTWA ROZBOJU W OKOLICE DWORCA PKP WARSZAWA WILEŃSKA, ULEGŁ WYPADKOWI SAMOCHODOWEMU WRAZ Z MŁ. ASP. KRZYSZTOFEM DOMŻALSKIM. W WYNIKU DOZNANYCH OBRAŻEŃ PONIÓSŁ ŚMIERĆ.

POŚMIERTNIE AWANSOWANY PRZEZ MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI NA STOPIEŃ MŁODSZEGO ASPIRANTA.

 

Warszawa, 24 lipca 2010 r

Rozkaz nr 3567

Powrót na górę strony