Księga pamięci

zGodło

aspirant sztabowy KNOBLICH Kazimierz

ur. 1956 r. - zm. 1996 r.
Asystent Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu

SŁUŻBĘ W MILICJI OBYWATELSKIEJ ROZPOCZĄŁ 7 GRUDNIA 1981 R. NA STANOWISKU MILICJANTA-KONTROLERA GRUPY RUCHU DROGOWEGO WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ MILICJI OBYWATELSKIEJ W OPOLU.

PO UKOŃCZENIU SZKOŁY RUCHU DROGOWEGO MO W PIASECZNIE, ZOSTAŁ SKIEROWANY DO SŁUŻBY W KOMENDZIE MIEJSKIEJ MO W PRUDNIKU, GDZIE W LATACH 1985-1988 ZAJMOWAŁ STANOWISKO KIEROWNIKA GRUPY RUCHU DROGOWEGO, A NASTĘPNIE KIEROWNIKA SEKCJI RUCHU DROGOWEGO WYDZIAŁU PREWENCJI KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W GŁUBCZYCACH. OD 1991 R. PRACOWAŁ NA STANOWISKU ASYSTENTA WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W OPOLU.

WYKONUJĄC OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE, WYKAZYWAŁ PROFESJONALIZM ORAZ ZAANGAŻOWANIE. BYŁ DOBRYM, SKUTECZNYM POLICJANTEM. ZDYSCYPLINOWANY, SUMIENNY I ODWAŻNY. ZA NIENAGANNĄ POSTAWĘ I OSIĄGNIĘCIA W SŁUŻBIE BYŁ WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY I NAGRADZANY PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.

DNIA 13 WRZEŚNIA 1996 R. ASP. SZT. KAZIMIERZ KNOBLICH, W TRAKCIE WYKONYWANIA ZADAŃ ZWIĄZANYCH Z ZABEPIECZENIEM WYŚCIGU KOLARSKIEGO „TOUR DE POLOGNE”, ZGINĄŁ TRAGICZNIE W WYPADKU SAMOCHODOWYM WRAZ Z PODINSP. JÓZEFEM KULĄ.

 

Warszawa, 24 lipca 2010 r

Rozkaz nr 3564

Powrót na górę strony