Księga pamięci

zGodło

młodszy aspirant ŻURAWSKI Zbigniew

ur. 1961 r. - zm. 2008 r.
Referent Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 16 STYCZNIA 1984 R. NA STANOWISKU MILICJANTA-KONTROLERA, A NASTĘPNIE JAKO POLICJANT, STARSZY POLICJANT I REFERENT WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI.

W 1985 R. UKOŃCZYŁ SZKOŁĘ RUCHU DROGOWEGO W PIASECZNIE. W LATACH 1984-2008 PEŁNIŁ SŁUŻBĘ W PIONIE RUCHU DROGOWEGO KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI, NA CENTRALNYCH POSTERUNKACH I GŁÓWNYCH CIĄGACH KOMUNIKACYJNYCH MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY.

MŁ. ASP. ZBIGNIEW ŻURAWSKI BYŁ WYRÓŻNIAJĄCYM SIĘ POLICJANTEM. SUMIENNY, ZDYSCYPLINOWANY, Z ZAANGAŻOWANIEM WYKONYWAŁ ZADANIA SŁUŻBOWE ZWIĄZANE Z UTRZYMANIEM WŁAŚCIWEJ PŁYNNOŚCI I PORZĄDKU W RUCHU DROGOWYM. AKTYWNY I KREATYWNY PODCZAS REALIZACJI ZADAŃ ZWIĄZANYCH Z ZABEZPIECZENIEM SŁUŻB SPECJALNYCH. ZA NIENAGANNĄ POSTAWĘ I OSIĄGNIĘCIA W SŁUŻBIE BYŁ WIELOKROTNIE NAGRADZANY I WYRÓŻNIANY PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.

W DNIU 27 LUTEGO 2008 R. MŁ. ASP. ZBIGNIEW ŻURAWSKI W TRAKCIE PEŁNIENIA SŁUŻBY, KIERUJĄC RADIOWOZEM OZNAKOWANYM UCZESTNICZYŁ W WYPADKU DROGOWYM SPOWODOWANYM PRZEZ INNEGO UŻYTKOWNIKA DROGI. W WYNIKU ZDARZENIA POLICJANT Z CIĘŻKIMI OBRAŻENIAMI CIAŁA ZOSTAŁ PRZEWIEZIONY DO SZPITALA. DNIA 28 LUTEGO 2008 R. W WYNIKU DOZNANYCH OBRAŻEŃ ZMARŁ W SZPITALU.

POŚMIERTNIE AWANSOWANY PRZEZ MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI NA STOPIEŃ MŁODSZEGO ASPIRANTA I ODZNACZONY ZŁOTĄ ODZNAKĄ „ZASŁUŻONY POLICJANT”.

 

Warszawa, 24 lipca 2010 r

Rozkaz nr 3565

Powrót na górę strony