Księga pamięci

zGodło

podkomisarz STRUJ Andrzej

ur. 1968 r. - zm. 2010 r.
Asystent Referatu Wywiadowczego Sekcji I Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 16 LUTEGO 1995 R. NA STANOWISKU APLIKANTA KOMENDY REJONOWEJ POLICJI WARSZAWA-OCHOTA. W CZASIE 15 LAT SŁUŻBY W POLICJI ZAJMOWAŁ KOLEJNO STANOWISKA W PIONIE PATROLOWO-INTERWENCYJNYM, DOCHODZENIOWO-ŚLEDCZYM ORAZ WYWIADOWCZO-PATROLOWYM KOMENDY REJONOWEJ WARSZAWA-OCHOTA I KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI - OD APLIKANTA DO ASYSTENTA REFERATU WYWIADOWCZEGO SEKCJI I WYDZIAŁU WYWIADOWCZO-PATROLOWEGO KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI.

PODKOMISARZ ANDRZEJ STRUJ PEŁNIŁ SŁUŻBĘ UKIERUNKOWANĄ NA ZATRZYMYWANIE „NA GORĄCYM UCZYNKU” SPRAWCÓW SZCZEGÓLNIE UCIĄŻLIWYCH SPOŁECZNIE PRZESTĘPSTW POSPOLITYCH - ZŁODZIEI SAMOCHODÓW, WŁAMYWACZY ORAZ SPRAWCÓW ROZBOJÓW. BRAŁ UDZIAŁ W ZABEZPIECZENIACH WIZYT PRZEDSTAWICIELI NAJWYŻSZYCH WŁADZ PAŃSTWOWYCH, MASOWYCH IMPREZ SPORTOWYCH, UROCZYSTOŚCI PAŃSTWOWYCH ORAZ MANIFESTACJI I ZGROMADZEŃ PUBLICZNYCH.

WYKONUJĄC OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE, WYKAZYWAŁ PROFESJONALIZM I ZAANGAŻOWANIE. RZETELNY, SUMIENNY, ODWAŻNY I KREATYWNY W DZIAŁANIACH, DZIĘKI DOŚWIADCZENIU I WIEDZY PRZYCZYNIŁ SIĘ DO ZNACZNYCH SUKCESÓW W ZWALCZANIU PRZESTĘPCZOŚCI POSPOLITEJ. NIGDY NIE WAHAŁ SIĘ PRZED PODJĘCIEM NAJTRUDNIEJSZYCH WYZWAŃ. BYŁ AKTYWNYM UCZESTNIKIEM ŻYCIA POLICYJNEGO I JEDNYM Z GŁÓWNYCH MODERATORÓW POLICYJNEGO FORUM INTERNETOWEGO. SWOJĄ NIENAGANNĄ POSTAWĄ PODNOSIŁ AUTORYTET SŁUŻBY ORAZ SPOŁECZNE ZAUFANIE DO POLICJI.

W DNIU 10 LUTEGO 2010 R., PODCZAS OSTATNIEGO DNIA URLOPU WYPOCZYNKOWEGO PODJĄŁ INTERWENCJĘ W STOSUNKU DO MĘŻCZYZN, KTÓRZY NISZCZYLI ŚRODEK LOKOMOCJI MIEJSKIEJ, POWODUJĄC TYM ZAGROŻENIE ŻYCIA I ZDROWIA PASAŻERÓW. PODCZAS ZDARZENIA PODKOM. ANDRZEJ STRUJ ZOSTAŁ UGODZONY PRZEZ JEDNEGO Z NAPASTNIKÓW NOŻEM W KLATKĘ PIERSIOWĄ. W WYNIKU ODNIESIONYCH OBRAŻEŃ CIAŁA ZMARŁ PO PRZEWIEZIENIU DO SZPITALA.

POŚMIERTNIE AWANSOWANY PRZEZ PREZYDENTA RP NA STOPIEŃ PODKOMISARZA. ODZNACZONY PRZEZ PREZYDENTA RP KRZYŻEM ZASŁUGI ZA DZIELNOŚĆ ORAZ PRZEZ MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI ZŁOTĄ ODZNAKĄ „ZASŁUŻONY POLICJANT”.

 

Warszawa, 24 lipca 2010 r

Rozkaz nr 3566

Powrót na górę strony