Księga pamięci

zGodło

starszy sierżant ENGEL Jacek

ur. 1966 r. - zm. 1993 r.
Starszy Policjant Komisariatu Policji Jelcz-Laskowice woj. wrocławskie

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 1 WRZEŚNIA 1991 R. NA STANOWISKU POLICJANTA. W 1993 R. ZOSTAŁ MIANOWANY STARSZYM POLICJANTEM KOMISARIATU W JELCZU-LASKOWICACH

NALEŻAŁ DO FUNKCJONARIUSZY NAJBARDZIEJ ZDYSCYPLINOWANYCH, PRACOWITYCH, ODWAŻNYCH. W SŁUŻBIE OSIĄGAŁ DOBRE WYNIKI W SWOIM POSTĘPOWANIU BYŁ STANOWCZY, KONSEKWENTNY I OBIEKTYWNY.

W DNIU 7 MARCA 1993 R. W MIŁOCICACH DUŻYCH TRZYOSOBOWY PATROL ZMOTORYZOWANY, W SKŁADZIE KTÓREGO ZNAJDOWAŁ SIĘ SIERŻ. JACEK ENGEL, ZATRZYMAŁ DO KONTROLI SAMOCHÓD OSOBOWY Z DWOMA MĘŻCZYZNAMI W TRAKCIE PRZEPROWADZANIA KONTROLI UJAWNIONO NA TYLNYM SIEDZENIU POKROWCE I TORBY, W KTÓRYCH ZNAJDOWAŁY SIĘ NOŻYCE DO CIĘCIA PRĘTÓW METALOWYCH, MOGĄCE SŁUŻYĆ DO DOKONYWANIA WŁAMAŃ. U JEDNEGO Z MĘŻCZYZN UJAWNIONO RADIOSTACJĘ. PODCZAS JEGO PRZESZUKANIA DRUGI Z MĘŻCZYZN ODDAŁ STRZAŁY, KTÓRE UGODZIŁY SIERŻ. JACKA ENGELA RANIĄC GO ŚMIERTELNIE. SPRAWCA RANIŁ RÓWNIEŻ TRZYKROTNIE DRUGIEGO POLICJANTA. OBAJ MĘŻCZYŹNI ZBIEGLI Z MIEJSCA ZDARZENIA. UJĘTO ICH PO KILKUGODZINNYM POŚCIGU.

SIERŻ. JACEK ENGEL POZOSTAWIŁ ŻONĘ I OSIEROCIŁ DWOJE DZIECI.

POŚMIERTNIE ZOSTAŁ AWANSOWANY NA STOPIEŃ STARSZEGO SIERŻANTA ORAZ ODZNACZONY KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI.

 

Warszawa, 24 lipca 1996 r.

Rozkaz nr 1447/96

Powrót na górę strony