Księga pamięci

zGodło

starszy sierżant CHEŁKOWSKI Dariusz

ur. 1969 r. - zm. 1994 r.
Policjant Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji Komendy Rejonowej Policji w Bolesławcu woj. jeleniogórskie

PRZYJĘTY DO SŁUŻBY W WYDZIALE PREWENCJI KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W BOLESŁAWCU W DNIU 15 PAŹDZIERNIKA 1990 R.

OD 1993 R. PEŁNIŁ OBOWIĄZKI DZIELNICOWEGO, A NASTĘPNIE DO ROKU 1994 BYŁ POLICJANTEM W WYDZIALE RUCHU DROGOWEGO I PREWENCJI KRP W BOLESŁAWCU.

W OKRESIE OD 1 LIPCA 1994 R. DO 16 PAŹDZIERNIKA 1994 R. BYŁ DELEGOWANY DO CZASOWEGO PEŁNIENIA SŁUŻBY W KOMENDZIE STOŁECZNEJ POLICJI. REALIZOWAŁ ZADANIA BEZPOŚREDNIO ZWIĄZANE Z OCHRONĄ ŁADU I PORZĄDKU PUBLICZNEGO.

W DNIU 10 GRUDNIA 1994 R. W BOLESŁAWCU PATROL, W SKŁAD KTÓREGO WCHODZIŁ SIERŻ. DARIUSZ CHEŁKOWSKI, NA POLECENIE DYŻURNEGO KRP UDAŁ SIĘ W REJON, W KTÓRYM ZOSTAŁ POBITY MĘŻCZYZNA. NA MIEJSCU ZDARZENIA POSZKODOWANY PODCZAS ROZMOWY OŚWIADCZYŁ, ŻE WŚRÓD ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ WŁAŚNIE 3 MĘŻCZYZN ROZPOZNAJE SPRAWCĘ POBICIA. POLICJANCI PRZYSTĄPILI DO LEGITYMOWANIA WSKAZANYCH OSÓB. WEZWALI TAKŻE DO POMOCY INNY RADIOWÓZ POLICYJNY, KTÓRY PRZEWIÓZŁ ZATRZYMANYCH DO SIEDZIBY KRP. INTERWENIUJĄCY POLICJANCI WRAZ Z POSZKODOWANYM ZOSTALI NA MIEJSCU ZDARZENIA OCZEKUJĄC NA POWRÓT SAMOCHODU.

NIESPODZIEWANIE PADŁ STRZAŁ, A KULA UGODZIŁA W PLECY SIERŻ. DARIUSZA CHEŁKOWSKIEGO. MIMO NATYCHMIASTOWEJ POMOCY POLICJANT ZMARŁ PO KILKU GODZINACH W SZPITALU.

NIEFORTUNNY STRZAŁ ZOSTAŁ ODDANY PRZEZ PIJANEGO KOLEGĘ POSZKODOWANEGO, KTÓRY CHCIAŁ POMŚCIĆ NA SPRAWCACH JEGO POBICIE. ZA SPRAWCÓW WZIĄŁ OMYŁKOWO, Z UWAGI NA ZNACZNĄ ODLEGŁOŚĆ I CIEMNOŚCI, STOJĄCYCH POLICJANTÓW I POSZKODOWANEGO. BROŃ, Z KTÓREJ UGODZONY ZOSTAŁ ŚMIERTELNIE SIERŻ. CHEŁKOWSKI ZNAJDOWAŁA SIE W RĘKACH SPRAWCY NIELEGALNIE.

SIERŻ. DARIUSZ CHEŁKOWSKI POZOSTAWIŁ ŻONĘ I OSIEROCIŁ 5-LETNIEGO SYNA.

POŚMIERTNIE ODZNACZONY KRZYŻEM ZASŁUGI ZA DZIELNOŚĆ ORAZ MIANOWANY NA STOPIEŃ STARSZEGO SIERŻANTA.

 

Warszawa, 24 lipca 1996 r

Rozkaz nr 1447/96 

Powrót na górę strony