Księga pamięci

zGodło

starszy sierżant SKIBIŃSKI Piotr

ur. 1962 r. - zm. 1994 r.
Policjant Komendy Rejonowej Policji w Chełmie

OD CZERWCA 1989 R., OD PIERWSZYCH DNI SWOJEJ SŁUŻBY PRACOWAŁ W KOMPANII PATROLOWEJ KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W CHEŁMIE. DOSŁUŻYŁ SIĘ STANOWISKA DOWÓDCY DRUŻYNY. NALEŻAŁ ZAWSZE DO GRUPY POLICJANTÓW SZCZEGÓLNIE WYRÓŻNIAJĄCYCH SIĘ W SŁUŻBIE.

W DNIU 24 LUTEGO 1994 R. W CHEŁMIE MIAŁO MIEJSCE ZDARZENIE, KTÓREGO PRZEBIEG ŚWIADCZYŁ, IŻ POPEŁNIONO PRZESTĘPSTWO. POWIADOMIONY O NIM OFICER DYŻURNY KRP NAKAZAŁ PODJĘCIE POŚCIGU ZA SAMOCHODEM, KTÓRYM ODJECHALI DOMNIEMANI SPRAWCY. W POŚCIGU UCZESTNICZYŁY 3 SAMOCHODY POLICYJNE.

W CZASIE POŚCIGU DOSZŁO DO KOLIZJI Z POLICYJNYM RADIOWOZEM, W NASTĘPSTWIE KTÓREJ ŚCIGANY POJAZD ZJECHAŁ DO ROWU, A JEGO KIEROWCA ZBIEGŁ W POLE. PODJĘLI ZA NIM POŚCIG POLICJANCI. NAJBLIŻEJ UCIEKAJĄCEGO ZNALAZŁ SIĘ ST. SIERŻ. PIOTR SKIBIŃSKI I JEGO TEŻ UCIEKAJĄCY MĘŻCZYZNA Z BRONI KRÓTKIEJ POSTRZELIŁ W KLATKĘ PIERSIOWĄ. RANNEGO POLICJANTA PRZEWIEZIONO DO SZPITALA, GDZIE MIMO NATYCHMIASTOWEJ POMOCY ZMARŁ PODCZAS ZABIEGU OPERACYJNEGO.

ST. SIERŻ. PIOTR SKIBIŃSKI POZOSTAWIŁ ŻONĘ I SYNA.

WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY NAGRODAMI PIENIĘŻNYMI PRZEZ KOMENDANTA REJONOWEGO POLICJI. POŚMIERTNIE ODZNACZONY KRZYŻEM ZASŁUGI ZA DZIELNOŚĆ.

 

Warszawa, 24 lipca 1996 r

Rozkaz nr 1447/96

Powrót na górę strony