Księga pamięci

zGodło

podkomisarz MOLAK Piotr

ur. 1955 r. - zm. 1996 r.
Specjalista Wydziału Antyterrorystycznego Komendy Stołecznej Policji

SŁUŻBĘ W POLICJI PEŁNIŁ OD 15 KWIETNIA 1979 R., OD PAŹDZIERNIKA 1982 R. PRACOWAŁ W SEKCJI PIROTECHNICZNEJ WYDZIAŁU ANTYTERRORYSTYCZNEGO KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI W WARSZAWIE, ZDOBYWAJĄC W MIĘDZYCZASIE STOSOWNE UPRAWNIENIA INSTRUKTORSKIE.

OD 23 KWIETNIA 1996 R. PEŁNIŁ SŁUŻBĘ NA STANOWISKU SPECJALISTY SEKCJI SZKOLENIA, GDZIE ZAJMOWAŁ SIĘ M.IN. SZKOLENIEM FUNKCJONARIUSZY W ZAKRESIE PIROTECHNIKI

W OCENIE PRZEŁOŻONYCH BYŁ WZOROWYM FUNKCJONARIUSZEM.

W DNIU 24 KWIETNIA 1996 R. O GODZ. 11.00 UDAŁ SIĘ NA INTERWENCJĘ PIROTECHNICZNĄ NA TEREN STACJI BENZYNOWEJ SHELLA W WARSZAWIE. UJAWNIONO TAM ŁADUNEK WYBUCHOWY. ASP. SZTAB. PIOTR MOLAK ZGŁOSIŁ SIĘ NA OCHOTNIKA DO WYKONANIA ZADANIA POLEGAJĄCEGO NA PRZEŚWIETLENIU PRZEDMIOTU URZĄDZENIEM RENTGENOWSKIM W CELU USTALENIA SPOSOBU JEGO NEUTRALIZACJI. W TRAKCIE WYKONYWANIA KOLEJNEGO ZDJĘCIA NASTĄPIŁA DETONACJA. ASP. SZTAB. PIOTR MOLAK DOZNAŁ CIĘŻKICH OBRAŻEŃ CIAŁA. PRZEWIEZIONY NIEZWŁOCZNIE DO SZPITALA PO OKOŁO 3 GODZINACH ZMARŁ.

POZOSTAWIŁ ŻONĘ I OSIEROCIŁ DWOJE DZIECI.

ZA SWOJĄ WZOROWĄ SŁUŻBĘ BYŁ WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY ODZNACZENIAMI RESORTOWYMI. POŚMIERTNIE ZOSTAŁ AWANSOWANY NA STOPIEŃ PODKOMISARZA.

 

Warszawa, 24 lipca 1996 r

Rozkaz nr 1447/96

Powrót na górę strony