Księga pamięci

zGodło

młodszy aspirant DĄBROWSKI Dariusz

ur. 1968 r. - zm. 2000 r.
Starszy policjant w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie

SŁUŻBĘ W POLICJI PEŁNIŁ OD 1 LUTEGO 1991 R. NA STANOWISKU POLICJANTA W KOMENDZIE REJONOWEJ POLICJI W IŁAWIE, A PO UKOŃCZENIU KURSU PODSTAWOWEGO W SZKOLE POLICJI W SŁUPSKU MIANOWANY NA STANOWISKO POLICJANTA KOMISARIATU POLICJI W LUBAWIE, W 1996 R. ZŁOŻYŁ EKSTERNISTYCZNIE EGZAMIN NA PODOFICERA POLICJI O SPECJALNOŚCI POLICJANTA SŁUŻB PATROLOWO-INTERWENCYJNYCH W SZKOLE POLICJI W SŁUPSKU. OD LIPCA 1999 R PRACOWAŁ NA STANOWISKU STARSZEGO POLICJANTA PLUTONU PATROLOWO-INTERWENCYJNEGO WYDZIAŁU PREWENCJI I RUCHU DROGOWEGO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W IŁAWIE. W 1999 R. UKOŃCZYŁ KURS PRZEWODNIKÓW PSÓW PATROLOWO-TROPIĄCYCH W CENTRUM SZKOLENIA POLICJI W LEGIONOWIE.

DNIA 15 STYCZNIA 2000 R. W CZASIE WYKONYWANIA OBOWIĄZKÓW SŁUŻBOWYCH BRAŁ UDZIAŁ W DZIAŁANIACH NA JEZIORZE W CZASIE POGONI ZA UCIEKAJĄCYMI KŁUSOWNIKAMI. WSKUTEK ZAŁAMANIA SIĘ LODU ASPIRANT DARIUSZ DĄBROWSKI WPADŁ DO WODY RAZEM Z PSEM SŁUŻBOWYM. MIMO NATYCHMIASTOWEJ POMOCY STRAŻNIKA RYBACKIEGO, PEŁNIĄCEGO Z NIM SŁUŻBĘ, NIE UDAŁO SIĘ URATOWAĆ ŻYCIA POLICJANTA.

BYŁ FUNKCJONARIUSZEM ZDYSCYPLINOWANYM I SUMIENNYM. WZOROWO WYKONYWAŁ OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE, WYKAZUJĄC OGROMNE ZAANGAŻOWANIE W SŁUŻBIE.

POŚMIERTNIE ZOSTAŁ AWANSOWANY NA STOPIEŃ MŁODSZEGO ASPIRANTA.

 

Warszawa, 24 lipca 2000 r

Rozkaz nr 3704/2000

Powrót na górę strony