Księga pamięci

zGodło

młodszy aspirant BĘDKOWSKI Wiktor

ur. 1967 r. - zm. 2007 r.
Referent Sekcji Dochodzeniowo-śledczej Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 20 SIERPNIA 1996 R. JAKO APLIKANT WYDZIAŁU POLICJI SĄDOWEJ KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W ŁODZI.

W 1997 R. UKOŃCZYŁ PRZESZKOLENIE NA KURSIE PODSTAWOWYM W OŚRODKU SZKOLENIA POLICJI W ŁODZI. W 2006 R. UKOŃCZYŁ KURS PODSTAWOWY PROFILOWANY OPERACYJNO-DOCHODZENIOWY W SZKOLE POLICJI W PILE.

W LATACH 2000 - 2007 PEŁNIŁ SŁUŻBĘ W PIONIE DOCHODZENIOWO-ŚLEDCZYM KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W PABIANICACH KOLEJNO NA STANOWISKU STARSZEGO POLICJANTA I REFERENTA SEKCJI DOCHODZENIOWO-ŚLEDCZEJ. OSTATNIM MIEJSCEM PEŁNIENIA SŁUŻBY BYŁ WYDZIAŁ DOCHODZENIOWO-ŚLEDCZY KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W ŁODZI.

MŁ. ASP. WIKTOR BĘDKOWSKI BYŁ DOBRYM I SKUTECZNYM POLICJANTEM. ODWAŻNY I ZDECYDOWANY, NIGDY NIE WAHAŁ SIĘ PRZED PODJĘCIEM NAJTRUDNIEJSZYCH WYZWAŃ. ZA ZAANGAŻOWANIE W SŁUŻBIE BYŁ WIELOKROTNIE NAGRADZANY I WYRÓŻNIANY PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.

DNIA 26 MARCA 2007 R. MŁ. ASP. WIKTOR BĘDKOWSKI, PRZEWOŻĄC WRAZ Z DWOMA FUNKCJONARIUSZAMI OSADZONEGO Z ZAKŁADU KARNEGO W SIERADZU NA PRZESŁUCHANIE DO PROKURATURY REJONOWEJ W PABIANICACH, W WYNIKU OSTRZELANIA POJAZDU PRZEZ STRAŻNIKA WIĘZIENNEGO W ZAKŁADZIE KARNYM W SIERADZU, PONIÓSŁ ŚMIERĆ POMIMO PODJĘCIA NATYCHMIASTOWEJ AKCJI RATUNKOWEJ I PRZEWIEZIENIA GO DO SZPITALA.

POŚMIERTNIE AWANSOWANY PRZEZ MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI NA STOPIEŃ MŁODSZEGO ASPIRANTA.

Warszawa, 19 lipca 2007 r.

Rozkaz nr 5931

Powrót na górę strony