Księga pamięci

zGodło

aspirant WERSTAK Andrzej

ur. 1975 r. - zm. 2007 r.
Detektyw Sekcji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 20 MAJA 1996 R. W KOMPANII PREWENCJI ODDZIAŁU PREWENCJI KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W ŁODZI NA STANOWISKU APLIKANTA.

W 1997 R. UKOŃCZYŁ KURS PODSTAWOWY W CENTRUM SZKOLENIA POLICJI W LEGIONOWIE, A W 2001 R. KURS PODOFICERSKI DLA SŁUŻB OPERACYJNO-ROZPOZNAWCZYCH W SZKOLE POLICJI W PILE. W 2001 R. ZOSTAŁ MIANOWANY SIERŻANTEM, W 2007 R. MŁODSZYM ASPIRANTEM.

W LATACH 1999 - 2007 PRACOWAŁ W PIONIE KRYMINALNYM KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W PABIANICACH KOLEJNO NA STANOWISKU POLICJANTA I DETEKTYWA SEKCJI KRYMINALNEJ. OSTATNIM MIEJSCEM PEŁNIENIA SŁUŻBY BYŁ WYDZIAŁ DOCHODZENIOWO-ŚLEDCZY KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W ŁODZI.

WYKONUJĄC OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE, WYKAZYWAŁ PROFESJONALIZM I ZAANGAŻOWANIE. ODWAŻNY I ZDECYDOWANY W DZIAŁANIACH NA RZECZ ZWALCZANIA PRZESTĘPCZOŚCI, BYŁ WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.

DNIA 26 MARCA 2007 R. ASP. ANDRZEJ WERSTAK, PRZEWOŻĄC WRAZ Z DWOMA FUNKCJONARIUSZAMI OSADZONEGO Z ZAKŁADU KARNEGO W SIERADZU NA PRZESŁUCHANIE DO PROKURATURY REJONOWEJ W PABIANICACH, W WYNIKU OSTRZELANIA POJAZDU PRZEZ STRAŻNIKA WIĘZIENNEGO W ZAKŁADZIE KARNYM W SIERADZU, PONIÓSŁ ŚMIERĆ NA MIEJSCU.

POŚMIERTNIE AWANSOWANY PRZEZ MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI NA STOPIEŃ ASPIRANTA.

 

Warszawa, 19 lipca 2007 r

Rozkaz nr 5932

Powrót na górę strony