Księga pamięci

zGodło

starszy posterunkowy ZIĘBOWSKI Dariusz

ur. 1978 r. - zm. 2007 r.
Policjant Ogniwa Patrolowego Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 25 LIPCA 2003 R. NA STANOWISKU KURSANTA ZESPOŁU KONWOJOWO-OCHRONNEGO SEKCJI PREWENCJI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W NOWEJ SOLI.

W 2003 R. UKOŃCZYŁ KURS PODSTAWOWY W SZKOLE POLICJI W SŁUPSKU ORAZ SZKOLENIE ZAWODOWE PODSTAWOWE O PROFILU PREWENCYJNYM. W LATACH 2003-2006 PRACOWAŁ W ZESPOLE KONWOJOWO-OCHRONNYM I OGNIWIE PATROLOWYM SEKCJI PREWENCJI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W NOWEJ SOLI NA STANOWISKACH KURSANTA, APLIKANTA, POLICJANTA ORAZ DZIELNICOWEGO REWIRU I DZIELNICOWYCH.

ST. POST. DARIUSZ ZIĘBOWSKI BYŁ DOBRYM I SKUTECZNYM POLICJANTEM. ZDYSCYPLINOWANY, SUMIENNY, ODWAŻNY, NIGDY NIE WAHAŁ SIĘ PRZED PODJĘCIEM NAJTRUDNIEJSZYCH WYZWAŃ. ZA ZAANGAŻOWANIE I OSIĄGNIĘCIA W SŁUŻBIE BYŁ WIELOKROTNIE NAGRADZANY I WYRÓŻNIANY PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.

DNIA 7 STYCZNIA 2007 R. ST. POST. DARIUSZ ZIĘBOWSKI W TRAKCIE WYKONYWANIA ZADAŃ KONWOJOWYCH, PO DOPROWADZENIU NIELETNIEGO UCIEKINIERA DO MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO W SZKLARSKIEJ PORĘBIE, WRACAJĄC DO JEDNOSTKI MACIERZYSTEJ, WRAZ Z KIEROWCĄ SIERŻ. SZT. STANISŁAWEM KASPREM, ULEGŁ WYPADKOWI SAMOCHODOWEMU. W WYNIKU DOZNANYCH OBRAŻEŃ ST. POST. DARIUSZ ZIĘBOWSKI PONIÓSŁ ŚMIERĆ NA MIEJSCU.

 

Warszawa, 25 lipca 2008 r

Rozkaz nr 7994 

Powrót na górę strony