Księga pamięci

zGodło

sierżant sztabowy KASPER Stanisław

ur. 1968 r. - zm. 2007 r.
Policjant I Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 16 MAJA 1994 R. NA STANOWISKU APLIKANTA WYDZIAŁU DOCHODZENIOWO-ŚLEDCZEGO KOMENDY REJONOWEJ POLICJI W NOWEJ SOLI.

W 1995 R. UKOŃCZYŁ KURS PODSTAWOWY O PROFILU PREWENCYJNYM W OŚRODKU SZKOLENIA POLICJI W ZIELONEJ GÓRZE. ROK PÓŹNIEJ ODBYŁ PRZESZKOLENIE NA KURSIE PODOFICERSKIM DLA DZIELNICOWYCH W SZKOLE POLICJI W SŁUPSKU.

W CZASIE 12 LAT SŁUŻBY W POLICJI ZAJMOWAŁ KOLEJNO STANOWISKA W PIONIE DOCHODZENIOWO-ŚLEDCZYM ORAZ W PIONIE PREWENCJI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W NOWEJ SOLI – OD APLIKANTA DO DZIELNICOWEGO REWIRU DZIELNICOWYCH.

SIERŻANT SZTABOWY STANISŁAW KASPER BYŁ DOBRYM I SKUTECZNYM POLICJANTEM. ZDYSCYPLINOWANY, SUMIENNY I ODWAŻNY, Z DUŻYM ZAANGAŻOWANIEM UCZESTNICZYŁ W TURNIEJACH I ZAWODACH PIŁKI NOŻNEJ. BYŁ INICJATOREM CYKLU ROZGRYWEK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W RAMACH POLICYJNEGO PROGRAMU „LUPO”. ZA NIENAGANNĄ POSTAWĘ I OSIĄGNIĘCIA W SŁUŻBIE BYŁ WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY I NAGRADZANY PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.

DNIA 7 STYCZNIA 2007 R. SIERŻ. SZT. STANISŁAW KASPER W TRAKCIE WYKONYWANIA ZADAŃ KONWOJOWYCH, PO DOPROWADZENIU NIELETNIEGO UCIEKINIERA DO MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO W SZKLARSKIEJ PORĘBIE, W DRODZE POWROTNEJ DO JEDNOSTKI, ZGINĄŁ TRAGICZNIE W WYPADKU SAMOCHODOWYM WRAZ ZE ST. POST. DARIUSZEM ZIĘBOWSKIM.

 

Warszawa, 25 lipca 2008 r

Rozkaz nr 7995

Powrót na górę strony