Księga pamięci

zGodło

młodszy aspirant REKOWSKI Adam

ur. 1981 r. – zm. 2022 r
referent Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 15 PAŹDZIERNIKA 2013 R. NA STANOWISKU KURSANTA OGNIWA PATROLOWO-INTERWENCYJNEGO WYDZIAŁU PREWENCJI I RUCHU DROGOWEGO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W CZŁUCHOWIE. W OKRESIE OD LISTOPADA 2013 R. DO PAŹDZIERNIKA 2016 R. PEŁNIŁ SŁUŻBĘ JAKO KURSANT, POLICJANT, A NASTĘPNIE REFERENT ZESPOŁU RUCHU DROGOWEGO WYDZIAŁU PREWENCJI I RUCHU DROGOWEGO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W CZŁUCHOWIE. 1 STYCZNIA 2017 R. MIANOWANY NA STANOWISKO REFERENTA WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO W TEJ JEDNOSTCE.

BYŁ POLICJANTEM DYSPOZYCYJNYM, ZDYSCYPLINOWANYM I SUMIENNYM. POWIERZONE OBOWIĄZKI WYKONYWAŁ W SPOSÓB PROFESJONALNY I Z NALEŻYTĄ STARANNOŚCIĄ. DZIĘKI WSZECHSTRONNEJ ZNAJOMOŚCI PRZEPISÓW Z DZIEDZINY RUCHU DROGOWEGO ORAZ DUŻEJ WIEDZY I DOŚWIADCZENIU W TYM OBSZARZE, OSIĄGAŁ BARDZO DOBRE WYNIKI W SŁUŻBIE, ZA KTÓRE BYŁ WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY I NAGRADZANY. CHĘTNIE PODEJMOWAŁ SIĘ DODATKOWYCH ZADAŃ. DAŁ SIĘ POZNAĆ JAKO OSOBA ŻYCZLIWA, A INNI POLICJANCI ZAWSZE MOGLI LICZYĆ NA JEGO WSPARCIE I POMOC. 

PODCZAS SŁUŻBY 1 MAJA 2022 R. JECHAŁ POJAZDEM UPRZYWILEJOWANYM – MOTOCYKLEM Z WYKORZYSTANIEM SYGNAŁÓW ŚWIETLNYCH I DŹWIĘKOWYCH – W CELU UDZIELENIA POMOCY NA MIEJSCU WYPADKU, W KTÓRYM POSZKODOWANĄ BYŁA NASTOLETNIA ROWERZYSTKA. JADĄC NA MIEJSCE ZDARZENIA, ZGINĄŁ TRAGICZNIE W WYPADKU DROGOWYM W MIEJSCOWOŚCI WIERZCHOWO-DWORZEC.

POŚMIERTNIE MIANOWANY NA STOPIEŃ MŁODSZEGO ASPIRANTA POLICJI ORAZ ODZNACZONY PRZEZ MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI ZŁOTĄ ODZNAKĄ „ZASŁUŻONY POLICJANT”.

 

Warszawa, 24 lipca 2022 r.

Rozkaz nr 1981

Powrót na górę strony