Księga pamięci

aspirant sztabowy DZIAKOWICZ Marek

ur. 1975 r. – zm. 2015 r.
Dzielnicowy Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 21 MAJA 2001 R. NA STANOWISKU KURSANTA SEKCJI PREWENCJI KOMISARIATU POLICJI I WAŁBRZYCHU. KOLEJNO BYŁ MIANOWANY NA STANOWISKA: APLIKANTA, POLICJANTA, A NASTĘPNIE REFERENTA SEKCJI PREWENCJI KOMISARIATU POLICJI I W WAŁBRZYCHU. OD 1 PAŹDZIERNIKA 2005 R. DZIELNICOWY WYDZIAŁU PREWENCJI KOMISARIATU POLICJI I W WAŁBRZYCHU.

BYŁ POLICJANTEM ZDYSCYPLINOWANYM, PRACOWITYM I SUMIENNYM, OTWARTYM NA KONTAKTY Z INNYMI OSOBAMI. JAKO DZIELNICOWY CIESZYŁ SIĘ SZACUNKIEM LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI. POTRAFIŁ ZNALEŹĆ WYJŚCIE Z KAŻDEJ TRUDNEJ SYTUACJI. PODCZAS INTERWENCJI NIEJEDNOKROTNIE RATOWAŁ ŻYCIE INNYCH, Z NARAŻENIEM WŁASNEGO. BYŁ HONOROWYM DAWCĄ KRWI, WYRÓŻNIONY PRZEZ REGIONALNE CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W WAŁBRZYCHU W KONKURSIE „WAŁBRZYCH MIASTEM KRWIODAWCÓW”.

20 LIPCA 2015 R. PRZEBYWAŁ NA URLOPIE WYPOCZYNKOWYM W MIEJSCOWOŚCI GĄSKI. KIEDY WRAZ Z ŻONĄ I CÓRKĄ SPACEROWAŁ PO PLAŻY, ZAUWAŻYŁ WOŁAJĄCEGO O POMOC MŁODEGO MĘŻCZYZNĘ, KTÓRY ZNAJDOWAŁ SIĘ W MORZU, OKOŁO 30 METRÓW OD BRZEGU. WRAZ Z GRUPĄ INNYCH OSÓB FUNKCJONARIUSZ NATYCHMIAST PODJĄŁ AKCJĘ RATUNKOWĄ WOBEC TONĄCEGO MĘŻCZYZNY. W WYNIKU AKCJI TONĄCEGO UDAŁO SIĘ URATOWAĆ, NATOMIAST FUNKCJONARIUSZ PONIÓSŁ ŚMIERĆ.

Warszawa, 15 lipca 2016 r.

Rozkaz nr 149

Powrót na górę strony