Księga pamięci

młodszy inspektor TUMIEL Krzysztof

ur. 1980 r. – zm. 2015 r.
P.o. Naczelnik Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 20 SIERPNIA 1999 R. NA STANOWISKU APLIKANTA WYDZIAŁU PREWENCJI KOMISARIATU POLICJI W ŁAPACH KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W BIAŁYMSTOKU.

KOLEJNO PEŁNIŁ STANOWISKA POLICJANTA REFERATU PREWENCJI, A NASTĘPNIE REFERATU KRYMINALNEGO KOMISARIATU POLICJI W ŁAPACH KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W BIAŁYMSTOKU ORAZ KIEROWNIKA REFERATU KRYMINALNEGO KOMISARIATU POLICJI III W BIAŁYMSTOKU. OD 15 PAŹDZIERNIKA 2007 R. SPECJALISTA WYDZIAŁU DO ZWALCZANIA ZORGANIZOWANEJ PRZESTĘPCZOŚCI KRYMINALNEJ ZARZĄDU W BIAŁYMSTOKU CENTRALNEGO BIURA ŚLEDCZEGO KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI, A OD 1 LUTEGO 2010 R. EKSPERT TEGOŻ WYDZIAŁU. Z DNIEM 19 LUTEGO 2015 R. NATOMIAST POWIERZONO MU OBOWIĄZKI NACZELNIKA WYDZIAŁU.

BYŁ POLICJANTEM SUMIENNYM, ZDYSCYPLINOWANYM I ZAANGAŻOWANYM W REALIZACJĘ ZADAŃ SŁUŻBOWYCH. JEGO PROFESJONALIZM, WIEDZA, DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE ORAZ PREDYSPOZYCJE SPOWODOWAŁY, IŻ POWIERZONO MU PEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW NACZELNIKA WYDZIAŁU DO ZWALCZANIA ZORGANIZOWANEJ PRZESTĘPCZOŚCI NARKOTYKOWEJ ZARZĄDU W BIAŁYMSTOKU CENTRALNEGO BIURA ŚLEDCZEGO POLICJI.

7 MAJA 2015 R. POLICJANT PODCZAS SŁUŻBY WYKONYWAŁ WRAZ Z INNYMI FUNKCJONARIUSZAMI CZYNNOŚCI POLEGAJĄCE NA KONWOJOWANIU OSOBY ZATRZYMANEJ. NA JADĄCY PRAWIDŁOWO NIEOZNAKOWANY POJAZD SŁUŻBOWY PORUSZAJĄCY SIĘ DROGĄ KRAJOWĄ NR 8 W KIERUNKU BIAŁEGOSTOKU, W MIEJSCOWOŚCI PĘSY-LIPNO, ZJECHAŁ UMYŚLNIE, NARUSZAJĄC PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO, KIEROWCA JADĄCEGO Z NAPRZECIWKA CIĄGNIKA SIODŁOWEGO Z NACZEPĄ, POWODUJĄC ZDERZENIE. W WYNIKU WYPADKU POLICJANT PONIÓSŁ ŚMIERĆ.

Warszawa, 15 lipca 2016 r.

Rozkaz nr 151

Powrót na górę strony