Księga pamięci

aspirant sztabowy MOKRZEWSKI Cezary

ur. 1977 r. – zm. 2015 r.
Specjalista Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 25 MARCA 2003 R. NA STANOWISKU KURSANTA REFERATU KRYMINALNEGO KOMISARIATU POLICJI W ŁAPACH KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W BIAŁYMSTOKU. KOLEJNO PEŁNIŁ STANOWISKA: APLIKANTA I POLICJANTA REFERATU KRYMINALNEGO KOMISARIATU POLICJI W ŁAPACH KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W BIAŁYMSTOKU, A NASTĘPNIE POLICJANTA I REFERENTA REFERATU I SEKCJI KRYMINALNEJ KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W BIAŁYMSTOKU. NASTĘPNIE ZOSTAŁ MIANOWANY NA DETEKTYWA ZESPOŁU DW. Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ NARKOTYKOWĄ WYDZIAŁU KRYMINALNEGO KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W BIAŁYMSTOKU. OD 1 KWIETNIA 2013 R. SPECJALISTA WYDZIAŁU DO ZWALCZANIA ZORGANIZOWANEJ PRZESTĘPCZOŚCI NARKOTYKOWEJ ZARZĄDU W BIAŁYMSTOKU CENTRALNEGO BIURA ŚLEDCZEGO KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI.

BYŁ POLICJANTEM ZDYSCYPLINOWANYM, PRACOWITYM, DYSPOZYCYJNYM I SUMIENNYM. POSIADAŁ DUŻE UMIEJĘTNOŚCI STOSOWANIA FORM I METOD PRACY OPERACYJNEJ. SKUTECZNIE PROWADZIŁ SPRAWY DOTYCZĄCE ZORGANIZOWANYCH GRUP PRZESTĘPCZYCH ZAJMUJĄCYCH SIĘ OBROTEM NARKOTYKAMI, SAMOCHODAMI POCHODZĄCYMI Z PRZEMYTU ORAZ NIELEGALNĄ BRONIĄ. WYKAZYWAŁ SIĘ KREATYWNOŚCIĄ I INICJATYWĄ.              

7 MAJA 2015 R. POLICJANT PODCZAS SŁUŻBY WYKONYWAŁ WRAZ Z INNYMI FUNKCJONARIUSZAMI CZYNNOŚCI POLEGAJĄCE NA KONWOJOWANIU OSOBY ZATRZYMANEJ. NA JADĄCY PRAWIDŁOWO NIEOZNAKOWANY POJAZD SŁUŻBOWY PORUSZAJĄCY SIĘ DROGĄ KRAJOWĄ NR 8 W KIERUNKU BIAŁEGOSTOKU, W MIEJSCOWOŚCI PĘSY-LIPNO, ZJECHAŁ UMYŚLNIE, NARUSZAJĄC PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO, KIEROWCA JADĄCEGO Z NAPRZECIWKA CIĄGNIKA SIODŁOWEGO Z NACZEPĄ, POWODUJĄC ZDERZENIE. W WYNIKU WYPAKU POLICJANT PONIÓSŁ SMIERĆ.

Warszawa, 15 lipca 2016 r.

Rozkaz nr 152

Powrót na górę strony