Księga pamięci

zGodło

sierżant sztabowy PSUT Przemysław

ur. 1977 r. - zm. 2013 r.
Dowódca Drużyny III Plutonu Prewencji III Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Zielonej Górze z miejscem pełnienia służby w Gorzowie Wielkopolskim

PRZYJĘTY DO SŁUŻBY W POLICJI 26 LIPCA 2004 R. NA STANOWISKO APLIKANTA OGNIWA I SZTABU POLICJI KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM.

W 2010 R. ZOSTAŁ MIANOWANY NA STANOWISKO REFERENTA DRUŻYNY II PLUTONU PREWENCJI IV SAMODZIELNEGO PODODDZIAŁU PREWENCJI POLICJI W ZIELONEJ GÓRZE Z MIEJSCEM PEŁNIENIA SŁUŻBY W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM.

OD 10 MAJA 2011 R. PEŁNIŁ SŁUŻBĘ NA STANOWISKU DOWÓDCY DRUŻYNY III PLUTONU PREWENCJI III SAMODZIELNEGO PODODDZIAŁU PREWENCJI POLICJI W ZIELONEJ GÓRZE Z MIEJSCEM PEŁNIENIA SŁUŻBY W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM.

WYKONUJĄC OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE, WYKAZYWAŁ PROFESJONALIZM, ZAANGAŻOWANIE I GOTOWOŚĆ DO POŚWIĘCEŃ DLA DOBRA SŁUŻBY. BYŁ SUMIENNYM I ODWAŻNYM POLICJANTEM, ZA DZIAŁANIA W RATOWANIU ŻYCIA LUDZKIEGO I MIENIA POSTANOWIENIEM PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Z DNIA 13 GRUDNIA 2010 R. ZOSTAŁ ODZNACZONY „KRZYŻEM ZASŁUGI ZA DZIELNOŚĆ".

7 LIPCA 2013 R. W LUBIEWNICACH SIERŻANT SZTABOWY PRZEMYSŁAW PSUT, PEŁNIĄC SŁUŻBĘ PATROLOWĄ, PODCZAS INTERWENCJI PODJĘTEJ WOBEC GRUPY MĘŻCZYZN - SPRAWCÓW WYKROCZENIA POLEGAJĄCEGO NA SPOŻYWANIU ALKOHOLU W MIEJSCU PUBLICZNYM, PODEJMUJĄC DZIAŁANIA WOBEC JEDNEGO Z MĘŻCZYZN, KTÓRY STAWIAŁ CZYNNY OPÓR I UŻYWAŁ SIŁY FIZYCZNEJ W STOSUNKU DO POLICJANTA, NAGLE OSUNĄŁ SIĘ NA SCHODY, TRACĄC PRZYTOMNOŚĆ. MIMO PODJĘCIA NATYCHMIASTOWEJ AKCJI REANIMACYJNEJ I PRZEWIEZIENIA DO SZPITALA W SULĘCINIE FUNKCJONARIUSZ ZMARŁ.

 

Warszawa, 24 lipca 2015 r.

Rozkaz nr 196

Powrót na górę strony