Księga pamięci

starszy sierżant RATAJCZAK Leszek

ur. 1978 r. - zm. 2010 r.
Dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych w Lipnie Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lesznie

SŁUŻBĘ W POLICJI ROZPOCZĄŁ 28 GRUDNIA 2000 R. NA STANOWISKU KURSANTA OGNIWA I REFERATU PATROLOWO-INTERWENCYJNEGO SEKCJI PREWENCJI KMP W LESZNIE.

W 2007 R. ZOSTAŁ MIANOWANY NA STANOWISKO DZIELNICOWEGO REWIRU DZIELNICOWYCH SEKCJI PREWENCJI W LIPNIE, A NASTĘPNIE WYDZIAŁU PREWENCJI KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W LESZNIE.

BYŁ POLICJANTEM SUMIENNYM, ZDYSCYPLINOWANYM I ZAANGAŻOWANYM W REALIZACJĘ ZADAŃ SŁUŻBOWYCH. NALEŻAŁ DO POLICJANTÓW ODWAŻNYCH I BEZKOMPROMISOWYCH. JAKO DZIELNICOWY REWIRU DZIELNICOWYCH W LIPNIE CZĘSTO WSPÓŁPRACOWAŁ Z LOKALNĄ SPOŁECZNOŚCIĄ, CO PRZEKŁADAŁO SIĘ BEZPOŚREDNIO NA UJAWNIANIE SPRAWCÓW PRZESTĘPSTW I WYKROCZEŃ. ZA OSIĄGANE WYNIKI W SŁUŻBIE BYŁ WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY NAGRODAMI PIENIĘŻNYMI PRZEZ KOMENDANTA MIEJSKIEGO POLICJI W LESZNIE I WIELKOPOLSKIEGO KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W POZNANIU.

7 KWIETNIA 2010 R. OKOŁO GODZINY 19.00 W MIEJSCOWOŚCI LIPNO NA DRODZE KRAJOWEJ NR 5 STARSZY SIERŻANT LESZEK RATAJCZAK PODCZAS WYKONYWANIA OBOWIĄZKÓW SŁUŻBOWYCH, WYJEŻDŻAJĄC Z TERENU POSESJI OZNAKOWANYM RADIOWOZEM, ZOSTAŁ UDERZONY W LEWY BOK POJAZDU PRZEZ KIERUJĄCEGO MOTOCYKLEM, KTÓRY JECHAŁ UL. LESZCZYŃSKĄ W KIERUNKU LESZNA. W WYNIKU ODNIESIONYCH OBRAŻEŃ POLICJANT ZMARŁ.

 

Warszawa, 24 lipca 2015 r.

Rozkaz nr 197

Powrót na górę strony