Księga pamięci

zGodło

starszy sierżant KOCHAŃCZYK Adam

ur. 1969 r. - zm. 1996 r.
Młodszy asystent Kompanii Wywiadowczej Batalionu Zabezpieczenia Miasta Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

DO SŁUŻBY W POLICJI ZOSTAŁ PRZYJĘTY 1 WRZEŚNIA 1991 R. NA STANOWISKO MŁODSZEGO ASYSTENTA KOMPANII WYWIADOWCZEJ KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI WE WROCŁAWIU.

PO UKOŃCZENIU KURSU PODSTAWOWEGO KONTYNUOWAŁ SŁUŻBĘ NA STANOWISKU STARSZEGO POLICJANTA BATALIONU ZABEZPIECZENIA MIASTA, A NASTĘPNIE ZOSTAŁ MIANOWANY NA STANOWISKO MŁODSZEGO ASYSTENTA KOMPANII WYWIADOWCZEJ KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI WE WROCŁAWIU.

NALEŻAŁ DO POLICJANTÓW ODWAŻNYCH I BEZKOMPROMISOWYCH. WYKONUJĄC OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE, WYKAZYWAŁ PROFESJONALIZM, ZAANGAŻOWANIE I GOTOWOŚĆ DO POŚWIĘCEŃ DLA DOBRA SŁUŻBY, BYŁ SUMIENNYM I ODWAŻNYM POLICJANTEM, CO PRZEKŁADAŁO SIĘ NA OSIĄGANIE WYMIERNYCH EFEKTÓW W POSTACI WIELOKROTNEGO ZATRZYMYWANIA SPRAWCÓW CZYNÓW KARALNYCH NA GORĄCYM UCZYNKU.

BRAŁ UDZIAŁ W ZADANIACH SPECJALNYCH POLEGAJĄCYCH NA ZATRZYMYWANIU SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNYCH PRZESTĘPCÓW. ZA OSIĄGANE WYNIKI W SŁUŻBIE BYŁ WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY NAGRODAMI PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.

W NOCY Z 3 NA 4 PAŹDZIERNIKA 1996 R., PEŁNIĄC SŁUŻBĘ JAKO POLICYJNY WYWIADOWCA, PODJĄŁ POŚCIG PO DACHU KAMIENICY ZA SPRAWCĄ WŁAMANIA NA STRYCH POSESJI. W TRAKCIE PODJĘTYCH CZYNNOŚCI WPADŁ DO NIEZABEZPIECZONEGO OTWORU ŚWIETLIKA DACHOWEGO I SPADŁ Z DUŻEJ WYSOKOŚCI. W WYNIKU ODNIESIONYCH OBRAŻEŃ ZMARŁ W SZPITALU.

POŚMIERTNIE AWANSOWANY NA STOPIEŃ STARSZEGO SIERŻANTA.

 

Warszawa, 24 lipca 2014 r.

Rozkaz nr 2108

Powrót na górę strony