Księga pamięci

zGodło

młodszy aspirant FASZCZOWY Józef

ur. 1965 r. - zm. 2008 r.
Policjant - asystent Posterunku Policji w Horyńcu

SŁUŻBĘ ROZPOCZĄŁ 10 STYCZNIA 1985 R. NA STANOWISKU KURSANTA BATALIONU PCP ZMOTORYZOWANEGO ODWODU MILICJI OBYWATELSKIEJ WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU SPRAW WEWNĘTRZNYCH NA ETACIE MILICJANTA - KIEROWCY PLUTONÓW LEKKICH. CAŁĄ DROGĘ ZAWODOWĄ BYŁ ZWIĄZANY Z POLICJĄ LUBACZOWSKĄ.

W LATACH 1986-1988 PEŁNIŁ SŁUŻBĘ NA STANOWISKU MILICJANTA DRUŻYNY PATROLOWEJ RUSW W LUBACZOWIE, A NASTĘPNIE JAKO POSTERUNKOWY POSTERUNKU MO W HORYŃCU. W LATACH 1990-2003 PRACOWAŁ JAKO POLICJANT, NASTĘPNIE JAKO MŁODSZY DZIELNICOWY, DZIELNICOWY REWIRU DZIELNICOWYCH I ASYSTENT POSTERUNKU POLICJI W HORYŃCU KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W LUBACZOWIE.

WYKONUJĄC OBOWIĄZKI  SŁUŻBOWE, WYKAZYWAŁ PROFESJONALIZM, ZAANGAŻOWANIE. BYŁ DOBRYM, SKUTECZNYM, ZDYSCYPLINOWANYM, SUMIENNYM I ODWAŻNYM POLICJANTEM PEŁNIŁ SŁUŻBĘ NA TZW. PIERWSZEJ LINII, STRZEGĄC BEZPIECZEŃSTWA I PORZĄDKU PUBLICZNEGO.

ZA NIENAGANNĄ SŁUŻBĘ ZOSTAŁ WYRÓŻNIONY SREBRNĄ ODZNAKĄ "ZASŁUŻONY POLICJANT". ZA OSIĄGNIĘCIA, W TYM ZA SKUTECZNE DZIAŁANIA W CELU USTALENIA SPRAWCY WŁAMANIA I KRADZIEŻY PIENIĘDZY, BYŁ WIELOKROTNIE WYRÓŻNIANY NAGRODAMI PIENIĘŻNYMI PRZEZ PRZEŁOŻONYCH.

DNIA 21 MAJA 2008 R. MŁ. ASP. JÓZEF FASZCZOWY PODCZAS PEŁNIENIA SŁUŻBY, W WYNIKU TRAGICZNEGO ZBIEGU OKOLICZNOŚCI, ZOSTAŁ ŚMIERTELNIE POSTRZELONY PRZEZ INNEGO FUNKCJONARIUSZA, KTÓRY NIE ZACHOWAŁ NALEŻYTYCH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI, W WYNIKU CZEGO DOPROWADZIŁ DO NIEKONTROLOWANEGO WYSTRZAŁU Z BRONI SŁUŻBOWEJ.

 

Warszawa, 24 lipca 2014 r.

Rozkaz nr 2109

Powrót na górę strony