MSW: wzrośnie liczba policjantów ruchu drogowego - Aktualności - O Policji

Aktualności

MSW: wzrośnie liczba policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 09.01.2014

Liczba policjantów ruchu drogowego ma wzrosnąć w 2014 r. do blisko 9,1 tys. osób. Rośnie też liczba kontroli stanu trzeźwości kierowców m.in. w ramach akcji trzeźwe poranki - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister spraw wewnętrznych Marcin Jabłoński.

Wiceminister odpowiadał w Sejmie na pytanie posłów Solidarnej Polski o działania podejmowane przez policję w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wyeliminowanie z ruchu kierowców pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Patryk Jaki (SP) pytał o prewencyjne działania policji dotyczące osób kierujących pod wpływem alkoholu. Podkreślał, że "w Polsce mamy do czynienia z plagą pijanych kierowców, na co wskazują dane; w 2012 roku - 170 tys. złapanych kierowców na tzw. podwójnym gazie i rok później - podobnie".

Wiceminister Jabłoński zapewnił, że resort realizuje wiele działań profilaktyczno-prewencyjnych dotyczących zapobiegania wypadkom spowodowanym przez kierujących w stanie nietrzeźwości. "Od 2007 r. koordynujemy realizację programu Razem bezpieczniej, którego jednym z obszarów jest poprawa bezpieczeństwa drogowego" – mówił. Dodał, że w ramach programu finansowany jest np. projekt "Kieruj bez procentów".

 

Źródło: PAP